• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-11697-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه اسدآباد:

مسئولان اسدآبادی عذری برای عدم انجام کار ندارند

امام جمعه شهرستان اسدآباد با بیان اینکه زمینه رشد و تعالی در اسدآباد فراهم است، اظهار کرد: با توجه به همکاری و تعامل و همدلی موجود در شهرستان هیچ یک از مسئولان عذری برای اینکه بگویند نمی‌توانیم کار کنیم ندارند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حجت‌الاسلام موسی حسینی‌مجد در شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسدآباد، افزود: وحدت موجود در شهرستان اسدآباد در بین مسئولان بی‌نظیر بوده و مقدمه‌ای برای ارتقای فرهنگ عمومی است.

وی با اشاره به اهمیت اخلاق در اسلام گفت: جامعه ما اهل دین و اسلام بوده و خداوند همه حجت‌ها را بر ما تمام کرده و برای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه عذری برای دست دراز کردن به الگوهای غرب و غیرمسلمان نخواهد داشت.

حسینی‌مجد آمار بالای طلاق در جامعه را  به علت عدم تحمل و ناسازگاری زوجین برشمرد و تصریح کرد: صبر از جمله بزرگترین تأکیدات دین مبین اسلام بوده که ٧٢ بار در قرآن کریم به آن اشاره شده است.

وی با بیان اینکه امامان و پیامبران ما اسوه صبر و شکیبایی بوده‌اند، خاطرنشان کرد: جوانان ما باید با الگو قرار دادن این بزرگان در زندگی آخرین انتخاب در اختلافات زندگی خود با همسر را طلاق قرار دهند.

امام جمعه اسدآباد با اشاره به فرارسیدن ماه محرم عنوان کرد: با حضور حجت‌الاسلام شیخ‌صادق گلزاده، استاد حوزه و دانشگاه برنامه‌های دهه اول محرم در شهرستان برگزار می‌شود.

فرماندار شهرستان اسدآباد هم گفت: فرهنگ عمومی کشور ایران از سه منبع، فرهنگ ایرانی قبل از اسلام با نماد عیدنوروز، فرهنگ ایرانی بعد از ورود اسلام با نماد تاسوعا و عاشورا و فرهنگ غرب با نماد تلفن همراه سرچشمه و نشأت می‌گیرد.

حسین افشاری با تأکید بر اهمیت فرهنگ ایرانی- اسلامی تأکید کرد: فرهنگ غرب به صورت زیرکانه به دنبال آسیب زدن به دو فرهنگ ایرانی و اسلامی بوده و به طور خاصی به زندگی ما نفوذ کرده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ غرب به دنبال سست کردن فرهنگ عاشورا در بین مردم به ویژه جوانان است، تصریح کرد: اعضای هیئت امنای مساجد و حسینیه‌ها توجه داشته باشند که در ایام محرم با خودخواهی مانع از ورود جوانان به هیئات نشوند.

افشاری افزود: مداحان باید با روحانیون پیوند مستحکمی داشته و در انتخاب اشعار و نوحه‌های خود مسائل خارج از عرف و فرهنگ اسلامی را رعایت کنند.

وی با تأکید به برگزاری مراسم زیارت عاشورا در دهه اول محرم در ادارات، بیان کرد: مراسم زیارت عاشورا هر صبح در دهه اول در ادارات مشخص شده برگزار خواهد شد و کارکنان ادارات و نهادهای دولتی در این مراسم شرکت می‌کنند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد هم اظهار کرد: اسدآباد از جمله شهرستان‌هایی است که قمه‌زنی در آن وجود ندارد و این نقطه مثبت برای این شهرستان است.

حجت‌الاسلام حسین گروسی با بیان اینکه عزاداری در اسدآباد برای حضرت امام حسین(ع) در ایام محرم الگویی برای دیگر شهرستانهاست، گفت: در گذشته تاکنون می‌بینیم که مراسمات قمه‌زنی و وجود علم و ... در شهرستان‌های استان مرسوم بوده اما این شهرستان عزاداری بدون استیل برگزار می‌شود.

وی گفت: آسیب خاص و خرافه‌پرستی در عزاداری‌های شهرستان اسدآباد وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: