• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-5092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان:

روحانیون وظیقه دارند در مسائل سیاسی وارد شوند

مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان، امام حسین(ع) را شهید مسائل سیاسی اسلام خواند و گفت: روحانیون وظیفه دارند در مسائل سیاسی وارد شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت‌الله سیدمصطفی موسوی‌اصفهانی سه‌شنبه 21 شهریور در همایش پرچمداران بصیرت استان همدان، محرم و صفر را فرصت مناسبی برای تبلیغ دین خدا دانست و بیان کرد: از این فرصت‌ها می‌توانیم به نفع دین خدا بهره ببریم و نظیر چنین ظرفیت‌هایی در دیگر مکاتب نیست.

وی ادامه داد: به برکت خون سیدالشهدا(ع) حجت بر ما تمام می‌شود که مسائل شخصی هدف نهایی ما را تنظیم نکند چرا که در این صورت در قیامت برای ما باعث تأسف خواهد شد.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هدف انبیاء اقامه و تقویت دین الهی بوده است، عنوان کرد: در زمان غیبت همان مسئولیت انبیاء برعهده علما است، 14 قرن توانسته‌اند دین خدا و سیره انبیاء را در اجتماعات پیاده کنند و انقلاب اسلامی بهترین نمونه قدم برداشتن در مسیر انبیاء است.

موسوی‌اصفهانی اضافه کرد: به برکت تقدم علما در مسیر شهادت‌طلبی و ایثار خیلی از مردم تشویق شدند تا در این مسیر قدم بردارند و افتخار ما این است به برکت روحانیت عموم مردم به انقلاب لبیک گفته‌اند.

وی شرط هدایت را پیشگام بودن در عمل دانست و اظهار کرد: کسی که خودسازی می‌کند ابتدا در علم و عمل فقیه می‌شود، از کسی که معلم است برای تجلیل سزاوار‌تر است.

مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان با بیان اینکه عمل برای خداوند بسیار لذت‌بخش است، تصریح کرد: با توجه به رسالتی که ما داریم، باید مسائل اسلامی را با اطمینان به صحت آن برای مردم نقل کنیم.

موسوی‌اصفهانی اضافه کرد: بهتر است در منبر‌ها از منابع معتبر استفاده شود تا اگر فرد کارشناس نیست بین خود و خدا حجتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) نیز خودشان روضه‌خوان بودند، اظهار کرد: روضه‌خوانی در محرم نباید فراموش شود اما نباید اصالت روضه تمام شود.

مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان اضافه کرد: چه کسی گفته روحانیون نباید در حوزه مسائل سیاسی مردم را ارشاد کنند، اگر روحانیون انقلابی فکر نکنند و منبر نروند انقلاب در مردم آهسته آهسته رو به سردی خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) شهید مسائل سیاسی اسلام است پس وظیفه داریم در مسائل سیاسی ورود پیدا کنیم چرا که تنها وظیفه ما تفسیر و مسأله گفتن نیست بلکه اگر انتقاد سازنده داریم باید مطرح شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: