• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-11797-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لزوم تهیه سندی راهبردی برای مدیریت منابع آب ملایر

معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير تصریح کرد: بايد سندي را براي مديريت بهتر منابع آب ملایر با همکاري ديگر دستگاه‌هاي مرتبط تهيه و بر اساس اين سند در شهرستان فعاليت کنیم .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عبدالعظيم رضايي سه‌شنبه 21 شهریور در ديدار با سرپرست شرکت آب منطقه‌اي همدان در محل فرمانداري ملایر، به مشخص بودن وضعيت و موجودي منابع آب و نيازها در اين حوزه اشاره و اظهار کرد: توسعه و پیشرفت هر کشوری در گروی استفاده بهینه و کارا از منابع طبیعی و خدادادی است و آب به عنوان یکی از منابع حیاتی نیازمند نگاه جامع و کلان بخش‌های خصوصی و دولتی است .

وی ادامه داد: منابع حیاتی خدادادی که به صورت رایگان در اختیار انسان‌ها قرار داده شده، باید به صورت مطلوب و بهینه از آن بهره‌گیری شود .

رضایی با بیان اینکه امروزه اهمیت آب در زندگی بر کسی پوشیده نیست، عنوان کرد: فقدان آن مخاطراتی را برای افراد درپی خواهد داشت بنابراین برنامه‌ریزی در جهت بهره‌برداری مطلوب از منابع آبی محدود و صیانت از آن موضوعی است که باید مورد توجه تمام مسئولان و دستاندرکاران دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و مردم قرار گیرد .

وي در ادامه خاطرنشان کرد: جابجايي در هر سطحي از مسئوليت اگر از جهاتي داراي اشکال باشد، محاسني نيز به دنبال خواهد داشت که اين محاسن بيشتر از معايب آن است .

رضایی یادآورشد: وقتي مديري چند سال در جايي مي‌ماند بعضي امور برايش خيلي عادي تلقي مي‌شود و شايد کمي انگيزه کار کمتر شود و جابجايي انرژي و تحرک بيشتري ايجاد مي‌کند و اين به نفع سازمان خواهد بود .

وی افزود: جمشيد نوروزي به عنوان سرپرست جديد منابع آب از افرادي است که هم علم کار را دارد و هم در ستاد فعاليت داشته است و آمادگي کامل را دارد تا بتواند کارها را به خوبي پيش ببرند .

سرپرست شرکت آب منطقه‌اي همدان نیز با بیان اینکه دولت يازدهم در بحث آب با برنامه وارد شد و جلسات به موقع در تهران و مراکز استانها برگزار مي‌شد، گفت: سند جامع آب براي کل کشور و تمام دشت‌هاي استان و شهرستان‌ها، هم در بخش کشاورزي و هم شرب تهيه و ابلاغ شده است و اين را به شهرستان ارسال خواهيم کرد .

منصور ستوده افزود: طبق مصوبه شوراي عالي آب کشور حجم آب قابل برنامه‌ريزي مشخص بوده و به جهادکشاورزي ابلاغ شده و در اين سند تا افق 1420 ديده شده است .

وی خطرنشان کرد: بايد سطح آب زيرزميني که هر سال در حال کاهش است را بتوانيم ثابت نگهداريم و اين کار با برنامه‌ريزي در مرکز استان شروع شده و در شهرستان‌ها نيز با حضور همه دستگاه‌هاي ذيربط آغاز خواهد شد .

گفتنی است؛ در پايان با اهدای لوح تقدير از زحمات امير شادفر سرپرست سابق تقدير و جمشيد نوروزي به عنوان سرپرست جديد منابع آب شهرستان ملایر معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: