• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-13290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

گزارش اختصاصی ایسنا از چالش شفافیت در شورای شهر همدان؛

«اکبر کاووسی‌امید» هم لیست دارایی‌هایی خود را شفاف کرد+جدول

با شروع کار پنجمین دوره شورای شهر همدان چالشی در فضای رسانه‌ای در حال شکل‌گیری است که از اعضای شورا می‌خواهد لیست اموال و دارایی‌های خود را برای مردم منتشر کنند که پس از رضوان سلماسی و حمید بادامی‌نجات، اکبر کاووسی‌امید نیز به این چالش پیوست.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، اکبر کاووسی‌امید، عضو شورای شهر همدان لیست تمامی اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول خود را شفاف‌سازی کرد.

کاووسی‌امید در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با تأکید بر شفافیت اطلاعات خاطرنشان کرد: می‌توانیم بگوییم شفاف‌سازی لیست اموال و دارایی، یکی از شاخصه‌های شورای شهر شیشه‌ای است.

وی تأکید کرد: بنده مدرس دانشگاه هستم و 20سال دبیر آموزش و پرورش بوده‌ام و میزان درآمدی که می‌توانستم داشته باشم نزدیک به 5-4 میلیون تومان بوده است و بیشتر به کارهایی خیریه مشغول بوده‌ام تا کارهای سرمایه‌گذاری و اقتصادی.

این عضو شورا عنوان کرد: در گذشته یک مدرسه غیرانتفاعی داشتم که به یک مؤسسه خیریه واگذار کرده و درآمدهای حاصله از آن به امور خیریه اختصاص می‌یابد.

طبق جدولی که کاووسی‌امید به صورت اختصاصی برای ایسنا فرستاده او مالکیت اموال غیرمنقول و منقول خود را شفاف‌سازی کرده است.

نکته قابل تأمل این است که کاووسی‌امید علاوه بر شفاف‌سازی اموال و دارایی خود، لیست دارایی‌های همسرش را هم شفاف‌سازی کرد البته پیش از این بادامی‌نجات نیز این کار را کرده بود.

گفتنی است؛ رضوان سلماسی و حمید بادامی‌نجات به عنوان نخستین افرادی بودند که لیست اموال و دارایی‌های خود را شفاف‌سازی کردند و حال با این اقدام داوطلبانه کاووسی‌امید، باید دید آیا سایر اعضای شورای شهر نیز که با شعار شفافیت در انتخابات بودند، حاضر می‌شوند به صورت داوطلبانه لیست اموال و دارایی‌های خود را انتشار عمومی دهند یا خیر؟


انتهای پیام

لینک های مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: