• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-13590-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

مسئول بسیج دانشجویی استان همدان خبر داد

حضور 2000 دانشجوی استان همدان در اردوهای جهادی

مسئول بسیج دانشجویی استان همدان از حضور و مشارکت تقریبا 2 هزار نفر دانشجو در اردوهای جهادی امسال خبر داد و تصریح کرد: این افراد در حوزه مباحث فرهنگی، آموزشی، سازندگی، عمرانی و بهداشت و درمان شرکت کردند.

طیب فریادرس در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، از اجرای 18 پروژه عمرانی با حضور این جهادگران خبر داد و افزود: ساخت 17 منزل مسکونی و بازسازی یک واحد از جمله این پروژه‌های عمرانی بوده است.

فریادرس با بیان اینکه 10 مورد از این پروژه‌ها در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهد شد،  ادامه داد: 20 گروه اردوهای جهادی 90 روستا در استان را تحت پوشش فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، آموزش احکام، قرآن و نماز و سبک زندگی اسلامی قرار دادند.

وی ارائه مشاوره‌های خانوادگی را از دیگر برنامه‌های این گروه جهادی دانست و گفت: در تمامی شهرستان‌های استان همدان این گروه‌ها استقرار یافتند.

فریادرس با اشاره به اینکه هزینه ایاب و ذهاب این افراد از سوی بسیج دانشجویی پرداخت می‌شود، یادآور شد: دانشگاه‌ها، بنیاد برکت، آستان قدس و کمک‌های مردمی هم برای برگزاری اردوهای جهای و ارائه خدمات کمک‌رسانی کرده‌اند.

وی هدف از اجرای اردوهای جهادی را آشنایی دانشجویان با مناطق محروم عنوان کرد و افزود: تربیت نیروی انسانی تراز اسلامی که به خوبی بتواند درد مردم را بفهمد، از دیگر رویکردهای این برنامه است.

مسئول بسیج دانشجویی استان همدان در پایان تأکید کرد: برای ادامه‌دار شدن این اردو باید دستگاه‌های دولتی همکاری لازم را داشته باشند نه اینکه دانشجویان بسیاری از وقت و انرژی خود را مقابل درب برخی مسئولان برای جلب حمایت آنها صرف کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: