• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-12797-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان:

تویسرکان قابلیت تبدیل به قطب مبل و منبت کشور را دارد

استاندار همدان گفت: شهرستان تویسرکان با برخورداری از کارگاه های متعدد تولید صنایع مبل و منبت با کیفیت و اصیل در این بخش قابلیت تبدیل شدن به قطب مبل و منبت کشور را دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه همدان- محمدناصر نیک بخت چهارشنبه ٢٢ شهریور در آئین آغاز به کار جشنواره صنایع مبل و منبت در روستای اشترمل تویسرکان افزود: اعطای نشان جغرافیایی مبل و منبت به شهرستان تویسرکان به تصویب نهایی رسیده و تحقق این امر موجب توسعه هر چه بیشتر این هنر- صنعت اشتغالزا در این شهرستان می شود.

وی بیان کرد: روستای اشترمل در بخش تولیدات صنایع مبل و منبت صاحب سبک و برخودار از طراحی های منحصر به فرد اصیل و دستی است.

نیک بخت با اشاره به اینکه روستای اشترمل می تواند به مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل شود تصریح کرد: تویسرکان و ملایر در زمینه تولید صنایع مبل و منبت با هم رقیب نیستند و ظرفیت هر دو شهرستان متعلق به استان همدان است.

وی اظهار کرد: شهرستان تویسرکان به ایجاد بیش از پیش فروشگاه ها و نمایشگاه های دائمی مبل و منبت نیاز دارد و استانداری نیز در زمینه اعطای تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان این بخش، قول مساعد می دهد.

نیک بخت خاطرنشان کرد: روستای اشترمل به لحاظ برخی امکانات و تجهیزات زیرساختی مانند سالن اجتماعات به کمک نیاز دارد و استانداری در این بخش نیز قول مساعد برای تامین نیمی از اعتبار لازم به منظور ساخت سالن اجتماعات این روستا را می دهد.

جشنواره صنایع مبل و منبت روستای اشترمل تویسرکان امروز با حضور معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، استاندار همدان و تنی چند از مسئولان کشوری، استانی و شهرستان آغاز به کار کرد و تا ٢۴ شهریورماه به کار خود ادامه می دهد.

اشترمل یکی از روستاهای شهرستان تویسرکان در ١٢ کیلومتری شرق شهر تویسرکان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: