• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-7791-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس خانه صنعت و معدن همدان اعلام کرد

عدم رعایت استاندارد؛ مشکل اصلی بخش خصوصی همدان

رئیس خانه صنعت و معدن استان همدان در پاسخ به سخنان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی مبنی بر مشکلات موجود بخاطر عدم قوانین و استانداردسازی است گفت: مشکل بخش خصوصی استان قوانین نیست بلکه عدم رعایت استانداردها است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا رهبر در مراسم روز جهانی استاندارد درهمدان اظهار کرد: مدیرکل استاندارد از سوی بخش خصوصی به عنوان مدیر برتر معرفی شده است .
وی از سخنرانی دولتمردان و ترک جلسه توسط ایشان ابراز ناخرسندی کرد و افزود: از اینکه سخنرانان مراسم را ترک گفتند و منتظر شنیدن صحبت های بخش خصوصی نشدند ناراضی هستیم چراکه سین برنامه ها درست بود اما موردی غیراستاندارد سبب شد که به درستی اجرا نشود.
رئیس خانه صنعت و معدن استان در پاسخ به سخنان حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی مبنی بر مشکلات موجود بخاطر عدم قوانین و استانداردسازی است گفت: مشکل بخش خصوصی استان قوانین نیست بلکه عدم رعایت استانداردها است.
رهبر با اشاره به فعالان اقتصادی اولین مجاهدان راه اقتصاد کشور هستند خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی استان همدان در شرایطی فعالیت می کنند که 80 درصد از شرایط در کنترل خودشان نیست و دیگران اقبال کنترل شرایط موجود را در دست دارند.
وی با تاکید بر اینکه در مبادلات تجاری خارجی نمی توانیم پول خود را دریافت کنیم گفت: عدم تحویل به موقع کالاها و محصولات تولیدی به مشتریان خارجی از جمله پارامترهایی است که موجب از دست دادن اقبال رقابت جهانی می شود.
رئیس خانه صنعت و معدن استان رقابت پذیری تولیدات را در گرو تولید با کیفیت و استانداردسازی اعلام کرد و گفت: اگر در انتخاب واحدهای نمونه از بخش خصوصی نیز نظرسنجی شود نتیجه بهتر و مثبت تری دریافت می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: