• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1594-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آمریکا از شکل‎گیری فرهنگ بسیجی و الگویی از نظام اسلامی در جهان عصبانی است

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان عنوان کرد: علت عصبانیت آمریکا از ایران به دلیل شکل گیری الگویی از نظام اسلامی در جهان است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان ، سردار مظاهر مجیدی، فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان، دوشنبه، 8 آبان ماه در دومین کنگره شهدای دانش آموز با محوریت شهید محمد حسین فهمیده و شهدای استان همدان، اظهار کرد: حرکت میلیونی و خودجوش مردم سراسر دنیا در اربعین حسینی، یادآور حرکت تاریخی جهان اسلام است.

وی افزود: شهدای کربلا، هشت سال دفاع مقدس و شهدای دانش آموز و مدافع حرم همگی نشانه ای است تا بدانیم که مقام و منزلت شهدا تا چه اندازه رفیع و والاست که این خود می‌تواند تکرار راه این بزرگمردان تاریخ باشد.

مجیدی اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: «بالاتر از هر نیکی نیکی دیگری است تا جایی که فرد در راه خدا کشته شود آن زمان بالاتر از آن، دیگر نیکی وجود نخواهد داشت»و این حدیث خطاب به شهیدانی است که امروزه یادواره آنها برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه استان ابراز کرد: امروزه برگزاری کنگره شهدای دانش آموزی به منظور بزرگداشت شهدایی همچون شهید حسین فهمیده است که در زمان حیات خود وظیفه و رسالتش را در دفاع از مرز و بوم کشور خود می‌بیند تا آنجا که امام خمینی(ره) می‌فرمایند: «رهبر ما آن طفل سیزده ساله‌ای است که به خود نارنجک می‌بندد و به زیر تانک می‌رود».

وی با بیان اینکه تاریخ تکرار می‌شود ابراز کرد: با نگاه به تاریخچه هشت هزار شهید دفاع مقدس و 14 شهید مدافع حرم استان می‌توان به خوبی متوجه شد که همگی در عصر و زمان خود تکلیف و رسالتی بر دوش خود احساس و در جهت انجام آن اقدام نمودند.

مجیدی ادامه داد: شهید فانوسی یکی از شهدای مداقع حرم استان و از نیرو‌های مجرب قرارگاه 43 امام علی(ع) بودند ایشان آن زمان که احساس می‌کنند باید پا در رکاب ولی امر وظیفه خود را انجام دهند در عملیات برون مرزی حضور یافته و به عنوان تخریب چی خون پاک خود را در طبق اخلاص فدای این مرز و بوم می‌کند.

فرمانده سپاه استان یادآور شد: با مرور تاریخ از صدر اسلام خواهیم دید که تاریخ به شکل بسیار زیبا و پویا در حال تکرار است که این خود وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند، نمونه این مهم جنگ صفین به عنوان حادثه مهم و درس آموزی و یک الگو بزرگ تاریخی است آن زمان که امام علی(ع) با حیله و مکر عمرعاص روبرو شده و جهت زنده ماندن امامت از مالک اشتر می‌خواهد که به جنگ علیه سپاه معاویه ادامه ندهد.

وی یادآور شد: حکمیت جاهلانه ابوموسی اشعری و سپس حیله و مکر عمرعاص در به حکومت نشستن معاویه، آن هم با خارج و وارد کردن انگشتری در دست شروع یک فتنه بزرگ در تاریخ است که مطالعه این تاریخ، به جد ورود هوشمندانه و دقت نظر مسئولین و ملت ایران را می‌طلبد.

مجیدی اظهار کرد: اگر امروز پای میز مذاکره با آمریکا می‌نشینیم باید بدانیم چه می‌کنیم! اگر رئیس جمهور آمریکا از دست ما عصبانی است چرا که نتوانسته راه نفوذی در ایران جهت نابودی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بیابد.

این مقام مسئول بیان کرد: این کشوری که ایران را متهم به همکاری با تروریست و نفی حقوق بشر می‌کند باید کودتای 28 مرداد سال 32، حمله موشکی به هواپیمای مسافر بری ایران و تجهیز تمام و کمال کشور عراق جهت شروع جنگی 8 ساله علیه ایران را به یاد آورد تا همگان بدانند که آمریکا شیطان بزرگ، غیر قابل اعتماد و در صدد نابودی جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: علت عصبانیت آمریکا از ایران به دلیل شکل گیری الگویی از نظام اسلامی در جهان است مردم ما توانسته‌اند معیار‌ها و آرمان‌های انقلاب خود را حفظ کنند که این مهم برای آمریکا سنگین و غیر قابل تحمل است، مردم، فرزندان و نسل 4 انقلاب باید از همه بیشتر مهیا باشد و توطئه‌ها دشمنان خود را درک کنند.

مجیدی ادامه داد: اگر رهبر معظم انقلاب همه مسائل را رصد و از افق دور دست در پی شناخت دشمنان این ملت سرافراز است به دنبال حفظ این کشور، نظام و انقلابی است که خون‌های بسیاری در پای آن ریخته شده است، آمریکا به دنبال شکل دادن جغرافیای تازه‌ای از دنیا است تا بتواند بر مرز‌های جمهوری اسلامی سیطره داشته باشد.

فرمانده سپاه استان ابراز کرد: دور اندیشی رهبر معظم انقلاب نقشه‌های دشمن را بر هم ریخته است چرا که در همان مناطقی که دشمن قصد تسلط بر مرز‌های جمهوری اسلامی ما را داشت حزب الله لبنان، لشکر حیدریون، فاطمیون و زینبیون راه اندازی و در صدد نابودی استکبار و تروریست است.

وی افزود: حال دشمن با مشاهده چنین شرایط ناموفق آن هم با صرف هزینه هنگفت جهت راه‌اندازی اسرائیل دوم در سوریه و عراق نگران و عصبانی است چرا که شاهد شکل‌گیری فرهنگ بسیجی در کشور‌های دیگر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: