• شنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 968-10597-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر اداره میراث فرهنگی تویسرکان:

تپه تاریخی "بابا کمال "ظرفیت کاوش‌های باستانی را دارد

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تویسرکان گفت: تویسرکان با استناد به شواهد و مدارک تاریخی از هزاران سال پیش صاحب تمدن زیستی، اجتماعی، فرهنگی و تاریخی بوده است.

میثم الوندی در گفت‌و گو با ایسنا، منطقه همدان،اظهارکرد: حضرت حبقوق نبی(ع) بر اساس مستندات تاریخی بیش از 600 سال قبل از میلاد حضرت مسیح(ع) می‌زیسته و بارگاه این پیامبر الهی در تویسرکان گواهی مستند بر اثبات تاریخ شهری و تمدنی تویسرکان حداقل در بیش از دو هزار و 600 سال پیش است.

وی افزود: همچنین شهرستان تویسرکان از تپه تاریخی "باباکمال" برخوردار است که بر اساس اظهار نظرهای کارشناسان حوزه تاریخ و تمدن از چندین هزار سال قدمت برخوردار است.

الوندی با تأکید بر اینکه تپه تاریخی "باباکمال" از ظرفیت کاوشگری باستان شناسانه برخوردار است، تصریح کرد: کنکاش‌ها و بررسی‌های کارشناسی و تخصصی تاریخی در این محل می‌تواند دستاوردهای ارزشمندی در حوزه میراث فرهنگی تویسرکان و استان همدان به دنبال داشته باشد.

وی گفت: در حال حاضر اعتبار اولیه مورد نیاز برای آغاز طرح کاوشگری در تپه "بابا کمال" اعتباری افزون بر 300 میلیون تومان است.

الوندی با اشاره به برخورداری شهرستان تویسرکان از 221 اثر تاریخی، فرهنگی و جاذبه گردشگری، اظهار کرد: تویسرکان تا کنون آنگونه که باید به مردم نقاط مختلف کشور معرفی نشده و ظرفیت استفاده از مکان‌ها و آثار تاریخی آن بیش از بهره‌وری کنونی است.

وی گفت: وجود ساختمان بارگاه حضرت حبقوق نبی(ع) با بیش از 900 سال قدمت، کاروانسرای شاه عباسی، پل‌های تاریخی، بازار سرپوشیده دوران صفویه و مدرسه شیخ علیخان زنگنه نشان می‌دهد که شهرستان تویسرکان از حرف‌های زیادی برای گفتن در حوزه گردشگری تاریخی علاوه بر گردشگری طبیعت و آئینی برخوردار است.

*عکس تزئینی است*


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: