• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 968-11497-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

ثبت‌نام دوره تربیت داور قرآن در ملایر کلید خورد

کارشناس قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ملایر گفت: با توجه به نياز تربيت نيروي متخصص و كارآمد در امر داوري مسابقات قرآن‌كريم، اداره تبلیغات اسلامی ملایر اقدام به ثبت‌نام در دوره تربیت داور قرآن کریم در رشته‌هاي وقف و ابتدا، تجويد، صوت و لحن و حسن حفظ کرده است.

ایرج یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: يكي از فعاليت‌هاي مهمي كه نقش چشمگيري در جذب مردم به سوي قرآن دارد، برگزاري مسابقات قرآني است ینابراین طبعا نحوه قضاوت مسابقات تأثير چشمگيري در كيفيت برگزاري مسابقات و در نتيجه، جذب بيشتر مخاطبان خواهد داشت و پرهيز از سليقه‌هاي شخصي و وحدت رويه در امر داوري مي‌تواند سلامت برگزاري مسابقات را تضمين کند .

وی افزود: از اين‌رو اداره امور قرآنی استان درنظر دارد با اجرای  طرح «تربيت داور عمومي مسابقات قرآن كريم» در رشته‌هاي تجويد، وقف و ابتدا، صوت و لحن و حسن حفظ، آموزش داوري مسابقات قرآن كريم و ارتقای مهارت و سطح علمي داوران، سنجش و ارزيابي مسابقات با شيوه‌اي نوين و علمي صورت پذیرد .

یارمحمدی تصریح کرد: از طريق تربيت داوران ماهر و كارآزموده قرآني، گامي بلند در مسير برقراري عدالت در تمامی سطوح مسابقات قرآني برداشته خواهد شد بنابراین به منظور تربيت داوراني شايسته و با صلاحيت، معاونت آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن‌‌الكريم، دوره تربيت داور مسابقات قرآن كريم را برگزار مي‌کند.

وی از ثبت‌نام 15 نفر از روحانیون مستقر و طرح هجرت ملایری در دوره تربیت آموزشیار روخوانی و روانخوانی قرآن کریم ویژه روحانیون مستقر و طرح هجرت خبر داد و با اشاره به برگزاری دوره تربیت آموزشی روخوانی و روانخوانی قرآن ویژه روحانیون مستقر و طرح هجرت، افزود: این دوره آذرماه و در همدان برگزار خواهد شد .

کارشناس قرآن اداره تبلیغات اسلامی ملایر با بیان اینکه افرادی که در این دوره حد نصاب قبولی را کسب کنند در دوره‌های عمومی قرائت شامل روخوانی و روانخوانی تدریس خواهند کرد، گفت: این دوره‌ها با هدف تأمین مربی قرآن روحانی در  روستاها برگزار می‌شود و استقبال روحانیون مستقر و طرح هجرت ملایر از این طرح بسیار خوب بوده است .

وی در ادامه از ثبت‌نام 12 نفر از مربیان قرآن ملایری در دوره‌های تربیت معلم «ممتحن» قرآن خبر داد و با بیان اینکه هدف از برگزاری این طرح تربیت کادر متخصص قرآنی است، خاطرنشان کرد: آزمون ورودی این دوره‌ها به صورت شفاهی بوده و در رشته‌های روخوانی و روانخوانی و آموزشیار روخوانی قرآن کریم برگزار می‌شود. دوره مذکور پایان آبان‌ماه امسال با حضور اساتید ممتاز کشوری در اداره امور قرآنی استان برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: