• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

ایده پارک، زمینه‌ساز رشد خلاقیت دانش‌آموزان

رئیس گروه تحقیق و پژوهش آموزش و پرورش استان همدان در حاشیه برگزاری رویداد ایده پارک با موضوع کسب‌وکار سبز گفت: حضور دانش‌آموزان در این رویدادها می‌تواند زمینه‌ساز تصمیمات مناسب آنان در زمینه انتخاب رشته و شغل در آینده باشد.

رضا یادگارزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در جلسه کارگروه هفته پژوهش آموزش و پرورش استان همدان مقرر شد آموزش و پرورش در کلیه رویدادهای آموزشی و پژوهشی استان حضور داشته باشد و به صورت ویژه به این مقوله پرداخته شود.

وی با بیان اینکه حضور دانش‌آموزان در این‌گونه رویدادها می‌تواند زمینه‌ساز تصمیمات مناسب آنان در زمینه انتخاب رشته و شغل در آینده باشد، افزود: به پیشنهاد پارک علم و فناوری استان تعداد 30 نفر از دانش‌آموزان پایه نهم که در سال آینده با انتخاب رشته تحصیلی خود روبرو می‌شوند، در این رویداد حضور یافته‌اند و با نحوه ارائه ایده‌های جدید و ارائه آنها آشنا می‌شوند.

رئیس گروه تحقیق و پژوهش آموزش و پرورش استان همدان ادامه داد: دانش‌آموزان باید بفهمند تنها از طریق رشته تجربی و پزشکی به درآمد نمی‌رسند بلکه رشته‌های دیگری می‌تواند با تطابق با علایق و توانایی‌های آنان مایه ایجاد کسب‌وکارهای مناسب و درآمدزا برای آنان باشد.

وی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: ایده‌های ارائه شده در این رویداد را بسیار مناسب و کارا دیدم و امیدوارم با حمایت‌هایی که از آنان صورت می‌گیرد، بتوانند بخش‌هایی از مشکلات زیست‌محیطی را حل کنند.

یادگارزاده نیاز به پالایش و پخته‌تر شدن ایده‌های ارائه شده را بیان کرد و گفت: این رویداد به عنوان فرصتی است که در اختیار جوانان قرار می‌گیرد تا ایده‌ها و نظرات خود را بیان کنند و با حمایت و مشاوره‌های بعدی خلاقیت‌هایشان را به کسب‌وکار کاملی تبدیل کنند.

وی درباره برگزاری دوره‌های آموزش توانمندسازی و ایده‌پردازی برای دانش‌آموزان متوسطه دوره اول و دوم گفت: مطابق دوره‌های آموزشی با محتوای کتب درسی و نیازهایی که دانش‌آموزان برای انتخاب رشته تحصیلی خود دارند می‌تواند برای آنان بسیار مفید و کارآمد باشد که در نظر داریم دوره‌های تجاری‌سازی ایده‌ها را مطابق با مفاهیمی ارائه شده در منابع مطالعاتی دانش‌آموزان برگزار کنیم.

یادگارزاده برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه ایده‌پردازی و کارآفرینی را مایه پیدایش زمینه‌های فکری برای دانش‌آموزان دانست و اظهار کرد: آشنایی دانش‌آموزان با نحوه عملی کردن ایده‌ها و کاربردی کردن افکار جدیدی که در ذهن می‌پرورانند، می‌تواند زمینه‌های مفیدی برای اشتغال آینده آنان پدید آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: