• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-197-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

ضریح جدید امامزاده پیرسلمان رونمایی شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسدآباداز رونمایی ضریح جدید امامزاده پیرسلمان خبر داد و گفت: با اعتباری افزون بر 70 میلیون تومان از محل کمک‌ها و مشارکت مردمی و بخشی نیز از محل کمک‌های اداره اوقاف ضریح این امامزاده رونمایی شد.

علی قبادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، از وجود 13 بقعه متبرکه در این شهرستان خبر داد و افزود: از این تعداد 5 امامزاده شامل امامزاده عبدالله(ع)، چی‌چی امام(ع)، امامزاده احمد سیدان(ع) واقع در شهر و امامزاده پیرحمزه(ع) واقع در روستای ایوراع و امامزاده دو طفلان روستای سیراوند درآمدزا هستند و نذورات جمع‌آوری شده صرف هزینه‌های عمرانی و جاری این امامزاده‌ها می‌شود.

وی میزان درآمد جمع‌آوری شده از محل غباروبی ضریح امامزاده‌های درآمدزا را از ابتدای سال تا کنون 40 میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون نیز افراد خیر و مردم از طرح مودت و کمک به بازسازی بقاع متبرکه افزون بر 260 میلیون تومان به صورت غیرنقدی از جمله مصالح به امامزاده‌ها و بقاع شهرستان کمک کرده‌اند.

قبادی از رونمایی ضریح امامزاده پیرسلمان خبر داد و گفت: با اعتباری افزون بر 70 میلیون تومان از محل کمک‌ها و مشارکت مردمی و بخشی نیز از محل کمک‌های اداره اوقاف ضریح این امامزاده رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به بازسازی 3 امامزاده پیرسلمان، پیرحمزه و امامزاده هادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بهسازی امامزاده پیرسلمان به اتمام رسیده و امامزاده هادی چنارسفلی نیز برای نصب گنبد در حال عقد قرارداد بوده که تا پایان سال گنبد و گلدسته آن نصب خواهد شد.

قبادی با بیان اینکه امامزاده پیرحمزه روستای حسن‌آباد نیز در حال دیوارکشی بوده و اسکلت آن نصب شده است، گفت: از ابتدای سال تا کنون در مجموع 280 میلیون تومان از کمک‌های مردمی برای بازسازی امامزادگان سطح شهرستان به صورت نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شده است .

وی در بخش دیگری از سخنانش از وجود 158 موقوفه منفعتی و غیرمنفعتی در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد موقوفه 11 موقوفه منفعتی بوده و درآمدشان در راستای تأمین دارو، درمان و کمک به معالجه بیماران نیازمند، خریداری لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت و برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) صرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد کل رقبات زیرمجموعه موقوفات شهرستان اسدآباد 350 مورد است، یادآور شد: سه مورد وقف انتفاعی که دو مورد آن درباره وقف برای احداث بوستان و یک مورد وقف در راستای ساخت حسینیه و مسجد بوده از جمله وقف‌های جدید به ثبت رسیده این شهرستان هستند.

*** عکس تزئینی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: