• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-297-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملایر خبر داد

تخصیص 20 میلیارد کمک بلاعوض برای اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در ملایر

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملایر از تخصیص 20 میلیارد تومان کمک بلاعوض دولتی برای اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی ملایر خبر داد .

علی مروت‌امیری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به خشکسالی و کمبود بارندگی طی چند سال گذشته و با بیان اینکه شهرستان ملایز نیز همچون سایر نقاط استان با مشکل بحران آب مواجه شده است، اظهار کرد: اولویت مهم و اساسی جهادکشاورزی اجرای سامانه‌های نوین آبیاری و کشت محصولات کم‌آب‌بر است به طوریکه در این راستا سال گذشته در سطح 1550 هکتار از اراضی زراعی و باغی شهرستان با پرداخت 7 میلیارد تومان یارانه دولتی به سیستم آبیاری نوین مجهز شدند .

وی با بیان اینکه در سالجاری نیز حدود 20 میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: به کلیه کشاورزان واجد شرایطی که تا کنون سیستم آبرسانی خود را تجهیز نکرده‌اند و به صورت سنتی آبرسانی و آبیاری می‌کنند، تأکید می‌شود برای تشکیل پرونده و اجرای سیستم نوین به مدیریت جهادکشاورزی مراجعه کنند .

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملایر یادآور شد: کشاورزان باید با توجه به بحران کم‌آبی اراضی خود را به سیستم آبیاری نوین تجهیز نمایند در غیر اینصورت نظر به اینکه امور منابع آب شهرستان در کلیه چاه‌های آبیاری در حال نصب کنتور هوشمند است، کشاورزان همچون سنوات قبل قادر به برداشت آب به میزان دلخواه نیستند.

وی افزود: بنابراین با توجه به پرداخت یارانه دولتی به ازای هر هکتار آبرسانی 3 میلیون و 200 هزار تومان، هر هکتار آبیاری بارانی 5 میلیون تومان و هر هکتار آبیاری قطره‌ای 7 میلیون تومان، نه تنها مصرف آب بهینه خواهد شد بلکه هزینه کشاورزان به ویژه در مورد حامل‌های انرژی و آب کاهش می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: