• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-1097-5
  • خبرنگار : 81113
  • منبع خبر : گفتگو

نهاوندی‌ها برای افزایش آمپر کنتورهای برق اقدام کنند

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان نهاوند با اشاره به ابلاغ اخطار به مشترکین طی سنوات گذشته گفت: مشترکین باید با مراجعه به واحد خدمات مشترکین مدیریت توزیع برق شهرستان اقدام به افزایش قدرت و آمپر کنتورهای برق خود کنند.

رضا شیردره در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، خاطرنشان کرد: این مدیریت با توجه به آئین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق، اقدام به بازرسی لوازم اندازه‌گیری مشترکین برق می‌کند که در بازرسی‌های صورت گرفته، وضعیت فیوز محدودکننده جریان با میزان قدرت و توان خریداری شده توسط مشترک بررسی می‌شود که بعضاً مشاهده شده تعدادی از فیوزهای مذکور بنا به دلایلی متناسب با آمپراژ مجاز بهره‌برداری نیستند که عمدتاً در اشتراکات قدیمی پنج آمپری که بدون پرداخت هزینه افزایش قدرت، به فیوزهای بالاتر مانند 25 آمپر تبدیل شده‌اند، مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه مشترکین باید با مراجعه به واحد خدمات مشترکین مدیریت توزیع برق شهرستان اقدام به افزایش قدرت و آمپر کنتورهای برق خود کنند،  یادآور شد: میزان آمپراژ مجاز در قبوض برق تمام مشترکین آمده است که فیوز نصب شده باید مطابق آن باشد تا به مشکل برنخورند.

شیردره در ادامه درباره مدیریت مصرف انرژی با توجه به زمان پیک بار که چهار ساعت بعد از اذان مغرب است، بیان کرد: بهای برق مصرفی در طول سال ثابت است و تنها در زمان پیک بار، کم‌باری و میان‌باری متفاوت است. اگر مشترکین در ساعت کم‌باری از انرژی برق استفاده کنند، هزینه کمتری پرداخت خواهند کرد چرا که هزینه مصرفی برق مشترکین به صورت تصاعدی حساب می‌شود.

وی درباره رعایت حریم شبکه‌های فشار متوسط تصریح کرد: شبکه‌های فشار متوسط در شهر و روستا حریمی دارند که حریم شبکه‌های فشار ضعیف 1.30 متر و حریم شبکه‌های فشار متوسط 2.10 متر بوده که رعایت این حریم به نفع خود مشترکین است.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان نهاوند ادامه داد: با توجه به اینکه در شهرستان نهاوند 70 هزار مشترک انشعاب برق وجود دارد بنابراین از همه همشهریان می‌خواهیم این حریم را رعایت کنند تا دچار برق‌گرفتگی نشوند چرا که این برق‌گرفتگی خود به مرگ و فلج شدن فرد منجر می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به سامانه 1521 شرکت توزیع نیروی برق استان نیز اظهار کرد: این سامانه پرداخت غیرحضوری برق است که مشترکین می‌توانند از طریق تلفن هزینه‌های برق مصرفی خود را پرداخت کنند.

شیردره اضافه کرد: همچنین مشترکین می‌توانند در زمان قطعی برق با شماره تلفن اتفاقات برق 121 تماس بگیرند تا همکاران در اداره برق منطقه در سریع‌ترین زمان به قطعی برق رسیدگی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: