• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-293-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

عضو هیئت علمی گروه باستان‌شناسی دانشگاه بوعلی سینا مطرح کرد

مسئولان کشف آثار تاریخی در میدان مرکزی همدان را فرصت بدانند نه تهدید!

عضو هیئت علمی گروه باستان‌شناسی دانشگاه بوعلی سینا تأکید کرد: مسئولان همدان کشف آثار تاریخی در میدان امام خمینی(ره) شهر همدان را یک فرصت تلقی کنند.

دکتر یعقوب محمدی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه دانشجوی دکتری دانشگاه بوعلی همدان بر آثار کشف شده از میدان در حال تحقیق و تفحص است، افزود: مسئولان از کشف این آثار تاریخی برای احداث یک موزه باز به منظور جذب گردشگر بیشتر می‌توانند استفاده کنند.

وی ادامه داد: نباید مسئولان شهرداری همدان به علت توقف کار و طولانی‌تر شدن پروژه پیاده‌راه‌سازی کاوش‌ها را متوقف کنند و این موضوع را یک تهدید برای کار خود تلقی کنند.

محمدی‌فر خاطرنشان کرد: مسئولان شهری همدان با احداث یک موزه تاریخی در میدان امام می‌توانند مظاهر یک شهر تاریخی همچون همدان را به تصویر بکشند.

وی درباره احتمال وجود شهر زیرزمینی در میدان مرکزی شهر همدان گفت: در طول تاریخ رسوباتی از قسمت‌های مرتفع شهر به سمت قسمت پست‌تر که میدان امام باشد، تجمع پیدا کرده و موجب رسوب گرفتن لایه‌های مختلف شده است.

سرپرست دانشگاه بوعلی‌سینا ادامه داد: در این لایه‌های رسوبی ممکن است آثار تاریخی مربوط به دوره‌های مختلف همچنان کشف شود اما احتمال وجود شهر زیرزمینی دور از تصور است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده
saeed marjani
1396/9/10  14:28:53
سایت موزه ...به جذابیت پیاده رو برای گردشگر خارجی اضافه می کنه و درآمد بیشتری برای شهر مون ایجاد می کنه..حتی اگر آثار ...آنچنان هم شاخص نباشه ...
اما آب نما ...یک موضوع تکراری ه و نمی تونه خیلی باعث جذابیت بشه
به علاوه این که ...با ساخت آب نما ...عملا ادامه حفاری در آینده هم از بین خواهد رفت....چ بسا با حفاری بیشتر و عمیق تر ..آثار بیشتر و بهتری به دست بیاد ...اما ساخت آب نما ..پایانی ه بر کاوش ها در این محدوده