• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-4797-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان اعلام کرد

وجود 65 پروژه ورزشی نیمه‌کاره در سطح استان همدان

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: دستگاه ورزش استان در طول 4 سال گذشته با تلاش‌ها و اعتبارات محدود توانسته است پروژه‌های استان را به سرانجام برساند و 24 پروژه ورزشی استان را با زیربنای 90 هزار مترمربع با اعتباری افزون بر 25 میلیارد تومان افتتاح کند .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، رسول منعم یکشنبه 12 آذر در جلسه بررسی مسائل و مشکلات هیئت‌های ورزشی شهرستان ملایر که با حضور با رؤسای هیئت‌های ورزشی یرگزار شد، افزود: با توجه به افتتاح پروژه‌های فوق، سرانه ورزشی استان از 62 درصد به 71 درصد افزایش پیدا کرده و تعداد 3 مورد از پروژه‌های استان طبق ماده 27 به بخش خصوصی واگذار شده که یکی از این پروژه‌ها متعلق به شهرستان ملایر است که شروع خوبی داشته است.

وی اظهار کرد: 65 پروژه نیمه‌تمام در سطح استان وجود دارد که با استفاده از ماده 27 آنها را به سرانجام برسانیم که تا کنون 27 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این زمینه بوده است .

منعم ادامه داد: در راستای اجرای ماده 10 که واگذاری فضاهای ورزشی به خیرین ورزشیار بوده است، توانستیم 3 پروژه از طریق خیرین به بهره‌برداری برسانیم .

وی تصریح کرد: باید با ورود بخش خصوصی، 20 تا 30 درصد فضای ورزشی باقیمانده را به سرانجام برسانیم و همچنین آماده هستیم تا از طریق منابع دولتی در اعتبارات سال آینده منابعی را برای تکمیل پروژه‌ها مشخص کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان افزود: طبق ماده 5 قانون الحاق2، 203 مکان ورزشی درسطح استان به هیئت‌های ورزشی و بخش خصوصی واگذار شده که نزدیک به 6 میلیارد تومان در هزینه‌های نگهداری این فضاها صرفه‌جویی و به دولت کمک شده و تعداد 400 نفر اشتغالزایی داشته‌ایم.

وی در بحث حمایت از سمن‌ها و جوانان، خاطرنشان کرد: از 2.5 میلیارد ریال اعتبار سهم جوانان از سهم 27 درصد اعتبارات ملی که قرار است در آینده پرداخت شود، برای پروژه‌های جوانان هزینه می‌شود و این پروژه‌ها شامل حمایت از برنامه‌ریزی برای سمن‌ها، اوقات‌فراغت، ازدواج و اشتغال خواهد بود .

منعم به جایگاه ورزش‌های قهرمانی، همگانی، روستایی و عشایری استان و شهرستان‌های تابع اشاره کرد و گفت: کسب مقام دوم اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان در بین استان‌های تیپ دوم کشور، حاصل تلاش و زحمات ورزشکاران است .

وی یادآور شد: شهرستان ملایر با داشتن 6 پروژه استانی و 3 پروژه ملی و داشتن قهرمانان کشوری و ملی و فراملی و انجام فعالیت‌های ارزنده فرهنگی ورزشی از شهرستان‌های ویژه استان همدان است .

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان همدان به همراه رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر و مهندسان ناظر پروژه‌های مجموعه آزادی، از روند ساخت‌وساز سالن استخر سرپوشیده و سالن زورخانه این مجموعه بازدید به عمل آورد و موانع و مشکلات آنها را با حضور مهندس ناظر مورد بررسی قرار داد .

وی به مهندس ناظر این پروژه‌ها تأکید کرد: تا نسبت به رفع نواقص موجود توسط پیمانکار مربوطه اقدامات لازم را انجام داده و روند ساخت‌وساز آنها را هر ماه گزارش کند تا هر چه سریع‌تر شاهد اتمام پروژه مربوطه و بهره‌برداری از آن باشیم .

منعم در ادامه از تأسیسات موتورخانه سالن 3000 نفره نیز بازدید کرد و دستورات لازم برای راه‌اندازی و رفع مشکلات آن به مهندس ناظر داد تا شاهد راه‌اندازی مجدد این موتورخانه در زمستان امسال باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: