• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-5297-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

احداث خانه ورزش در روستاهای بخش مرکزی اسدآباد

بخشدار مرکزی اسدآباد از احداث خانه ورزش در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در روستاهای بالای  1500 نفر جمعيت با همكاری دهياری‌ها خانه ورزش ايجاد خواهد شد و كار تجهيز اين مراكز ورزشی توسط اداره‌كل ورزش و جوانان استان انجام خواهد گرفت .

علی ترابی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: در حال حاضر از 68 روستای بخش مرکزی شهرستان 9 روستا دارای جمعیت بالای 1500 نفر هستند که در این روستاها خانه ورزش احداث می‌شود .

ورزش در روستاها مغفول مانده است

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه بحثورزش در روستاها مغفول مانده کهتوجه به ورزش‌هایهمگانیو بومی محلی می‌تواند علاوه بر نشاط، موجب كاهش آسيب‌های اجتماعی و مشكلات ناشی از آن در جوامع روستایی باشد .

بخشدار مرکزی اسدآباد در ادامه ازاحداث مجتمع ورزشیروستای چنارسفلی خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر زمين اين مجتمع ورزشی تهيه شدهو عملیاتعمرانی طرح در آینده نزدیک با اعتبار اوليه 400 ميليون تومانآغاز خواهد شد .

بهسازی 10 روستای بخش مرکزی اسدآباد

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه از ابتدای امسال تا كنون 10 روستای بخش مركزی بهسازی شده است، گفت: در بحث عمرانی روستاها امسال 9 روستای بخش مركزی اسدآباد در نوبت آسفالت‌ريزی قرار گرفت كه تا كنونمعابر و خيابان‌های 5 روستا از نعمت آسفالت بهره‌مند شده‌اند و با همكاري بنياد مسكن اسدآباد و بخشداری مركزی افزون بر 3 ميليارد تومان قير يارانه‌ای در این راستا اختصاص يافته است .

بخشدار مرکزی اسدآباد با اشاره به اختصاص 1500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ سود پایین به استان همدان، گفت: بخشداری مركزی اسدآباد تمام توان خود را برای جذب تسهیلات ارزان‌قیمت در سطح روستاهای این بخش به‌كار گرفته تا فعالان عرصه توليدی بتوانند برای توسعه اشتغال پايدار در روستاها از اين تسهيلات استفاده کنند .

ترابی به اشتغال پايدار در روستاها نیز اشاره كرد و گفت: با مهارت‌آموزی و آموزش جوانان روستایی درباره فعاليت‌های اقتصادی می‌توان اشتغال پايدار را در جوامع روستایی نهادينه كرد .

ویاشتغال پايدار در روستاها را منوط به كسب مهارت و آموزش جوانان روستايی دانست و اظهار کرد: در حال حاضر با همكاری مركز آموزش فنی‌وحرفه‌ای اسدآباد درنظر داريم كلاس‌های متعددی رادر روستاهای بخش مركزی برای مهارت‌آموزی جوانان روستایی برگزار کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: