• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

به همت جمعی از دانشجویان علوم سیاسی انجام می‌شود؛

برگزاری کرسی آزاداندیشی «منهای دیکتاتور» در دانشگاه بوعلی‌سینا

کرسی آزاداندیشی «منهای دیکتاتوری» با محوریت بررسی علمی شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کرسی آزاداندیشی «منهای دیکتاتوری» با محوریت بررسی شفافیت در سیاست و حکومت آمریکای شمالی و اروپای باختری در دانشکده اقتصاد دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار خواهد شد.

این کرسی آزاداندیشی که به صورت خودجوش و با همت جمعی از دانشجویان علوم سیاسی برگزار می‌شود، 8 صبح سه‌شنبه 14 آذر در سالن سمینار دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی خواهد بود.

ارائه‌دهنده این نشست علمی، میلاد ذوالفقاری دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه بوعلی‌سینا است و دکتر حسن رحیمی‌روشن، نویسنده، پژوهشگر سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی‌سینا استاد داور این برنامه خواهد بود.


همچنین در این نشست علاوه بر بررسی شفافیت در ساختار دولتی، پارلمان، حکومت‌های محلی و نظام سلامت آمریکای شمالی و اروپای باختری، مقایسه تطبیقی نیز با سیاست و حکومت در ایران خواهد شد.

گفتنی است؛ شفافیت از مطالبات جدید جنبش دانشجویی و رسانه‌های ایران از جمله خبرگزاری ایسنا است که اعتقاد دارند شفافیت و گردش آزاد اطلاعات، حلقه گمشده‌ زنجیره‌ بسیاری از آرمان‌های انقلاب اسلامی است و به‌عنوان سریع‌ترین، کم‌هزینه‌ترین، ساده‌ترین، مبنایی‌ترین و قابل اعتمادترین سازوکار برای مبارزه با فساد، افزایش مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی، ارتقاء شایسته‌سالاری، مشارکت فعال و مؤثر مردمی و در نتیجه افزایش کارآمدی و سرمایه‌ اجتماعی شناخته می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: