• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-5497-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

فرماندار شهرستان اسدآباد اعلام کرد

نهایی شدن طرح هادی شهر آجین تا پایان شهریور 97

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: طرح توسعه شهر آجین در قالب طرح هادی تا پایان شهریورماه سال آینده نهایی خواهد شد .

حسین افشاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: در این طرح، توسعه شهر آجین تا 10 سال آینده درنظر گرفته شده و توسعه شهر با محوریت مباحث اقتصادی و تقویت درآمدزایی، پیش‌بینی ناحیه‌های صنعتی، پیش‌بینی زمین فضاهای بهداشتی و درمانی، هويت و نقش شهر آجين، رونق اقتصادی، پتانسيل گردشگری، ارزش‌های درونی و ارتقای کيفيت زندگی در اين مکان‌ها، تعریض معابر و احداث فضای سبز مناسب با توجه به جمعیت 10 سال آینده تعیین اولویت شد .

وی ادامه داد: در این طرح توسعه مقرر شد با توجه به تراکم جمعیت در شهر اسدآباد و خوش آب‌وهوا بودن منطقه، قسمتی از زمین‌های اطراف شهر آجین که قابلیت کشاورزی و باغداری را نداشتند، برای ایجاد فضاهای مسکونی پیش‌بینی شود تا افرادی که تمایل دارند محل کار آنان در شهر اسدآباد و محل سکونت در شهر آجین باشد در این فضاهای تعیین شده در طرح توسعه شبیه به وضعیت تهران و کرج ساکن شوند.

فرماندار اسدآباد خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح هادی شهر آجین به صورت قرارداد یکساله منعقد شده و تا پایان شهریورماه سال آینده نهایی و به تصویب مراجع ذی‌صلاح رسیده و برای اجرا ابلاغ می‌شود .

وی با بیان اینکه طرح هادی مردم و متولیان امر را به ویژگی‌های شهر در آینده راهنمایی می‌کند، اظهار کرد: طرح هادی مربوط به روستاها و شهرهای کوچک بوده که شهر نوپای آجین متأسفانه با گذشت چند سال از شهر شدن هنوز از وجود این طرح بی‌بهره بوده است.

فرماندار اسدآباد در ادامه با اشاره به اینکه یک بسته سرمایه‌گذاری در حال وارد شدن به شهرستان اسدآباد است، خاطرنشان کرد: مقدمات کار در این راستا انجام و کار آغاز شده و با سرمایه‌گذاری 700 میلیارد تومان 4 مجموعه بزرگ صنعتی جدید شامل کنستانتره، آهن‌اسفنجی، گندله و دی کربنات کلسیم در حد فاصل بین اسدآباد و آجین در منطقه بهمن‌دره احداث خواهد شد .

وی با بیان اینکه در طرح جامع شهر اسدآباد و طرح هادی شهر آجین استقرار نیروها و محل سکونت نیروهای این مجموعه‌ها تا 10 سال آینده باید دیده شود، اضافه کرد: ناحیه صنعتی که در شهر آجین منطقه بهمن‌دره پیش‌بینی می‌کنیم باید فضاهای جانمایی شده تا 10 سال آینده را در آن درنظر بگیریم تا در صورتی‌که کشاورزی شهرستان با چالش آب مواجه شد بتوانیم درآمد مردم را از مزیت‌های دیگر شهرستان چون معادن و صنعت معدنی در دست احداث جبران کنیم .

فرماندار اسدآباد تصریح کرد: در حال حاضر سهم شهرستان اسدآباد از صنعت استان تنها 5 درصد بوده که با احداث این کارخانه‌های جدید میزان سهم اسدآباد از سهم صنعت استان به 10 درصد ارتقاء خواهد یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: