• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-5697-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرماندار ملایر:

امنیت بازار سنتی ملایر در طرح ساماندهی باید ارتقاء یابد

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ملایر گفت: ارتقای امنیت بازار بسیار حائز اهمیت است اما در کنار این امنیت باید بافت سنتی بازار نیز حفظ شود .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد حامدی‌نژاد دوشنبه 13 آذر در نشست بررسی طرح ساماندهی و زیباسازی بازار ملایر که با حضور هئیت امنای بازار سنتی ملایر تشکیل شد، افزود: بازار ملایر از جمله آثار تاریخی شهرستان است و قدمت زیادی دارد که در کنار ساماندهی و زیباسازی، باید توجه ویژه‌ای به این امر نیز شود .

وی اظهار کرد: پس از تشکیل هیئت امنای بازار سنتی ملایر اقدامات ماندگاری صورت گرفته است که باید این کارها تداوم و سرعت داشته باشند .

حامدی‌نژاد تصریح کرد: در بازار تأسیسات مختلفی استفاده شده که در انتقال برخی از این تأسیسات ملاحظات لازم صورت نگرفته و باعث برهم خوردن زیبایی بازار شده است .

وی تأکید کرد: طرحی که ارائه شده بسیار جامع و کامل است اما باید اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد و توسط اصناف و هیئت امنا این طرح برای کسبه بازار به درستی تبیین شود تا مورد پذیرش آنها واقع شود .

در ادامه تهیه‌کننده طرح ساماندهی و زیباسازی بازار سنتی ملایر نیز گفت: با توجه به عکس‌های موجود و قدیمی از بازار ملایر تغییراتی مشاهده می‌شود که در صورت تداوم برای سال‌های آینده بافت تاریخی بازار ممکن است برهم بخورد .

وحیدرضا اصلاحی با اشاره به ساخت‌وسازها و دستکاری‌ها در بازار طی سالیان گذشته، افزود: در صورتی‌که بازار ساماندهی نشود ممکن است در برابر زلزله‌ای 4 ریشتری و یا برف سنگی دوام نیاورد و دچار آسیب جدی شود که باید از همین حالا به فکر بود .

وی خاطرنشان کرد: در این طرح راهکارهای مختلفی برای عبور تأسیسات از بازار ارائه شده و همچنین برای حفظ بازار و حتی مواردی که در طول سال‌ها دستخوش تغییر شده، ارائه شده است.    


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: