• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معرفی نمایشهای روز آخر جشنواره ۲۴ در همدان

امروز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه در آخرین روز از بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان ۸ نمایش اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، نمایش «دیواکولا» به نویسندگی عماد نصرآبادی و کارگردانی محمد جهان پا تهیه شده برای کودک در بخش مسابقه تئاتر ایران از مشهد در این جشنواره حضور دارد که امروز ساعت ۱۰ و ۱۵ و ۱۷ و ۳۰ دقیقه در پلاتو مجتمع فرهنگی هنری بوعلی‌سینا اجرا می‌شود.

این کار برای کودکان شش تا 12 ساله نوشته شده و داستان پسری را روایت می‌کند که با ریاضی، ادبیات و موسیقی نمی‌تواند ارتباط برقرار کند اما یک روز متوجه می‌شود که تمام نوشته‌های کتاب‌های کتاب‌فروشی پدرش پاک شده و وقتی به زیرزمین کتاب‌فروشی می‌رود با سه دیو سرزمین دیواکولا روبه‌رو می‌شود...

فرشاد قاسمی، علی زکریائی، علی ضمیری، سینا رازقی، شقایق کریمی، آسا ملکی، تکتم شاه تقی، مهدی یاقوتی نیت، ناصر کاشانی و سجاد انتظاری بازیگران نمایش دیواکولا هستند.

اجرای نمایش «قیچی که دنبال کار می‌گشت»

نمایش «قیچی که به دنبال کار می‌گشت» به نویسندگی محمدحسین ناصربخت و کارگردانی سعید زین‌العابدینی در بخش مسابقه تئاتر خردسال از تهران در این جشنواره حضور دارد که امروز ساعت ۱۰ و ۱۱ در پلاتو استاد عبادی در مجتمع فرهنگی هنری بوعلی‌سینا اجرا می‌شود.

این اثر روایت استاد آهنگری است که در کارگاه‌اش قیچی تیزی می‌سازد، آن را برای روز مبادا در گوشه‌ای می‌گذارد. پس از چند روز که قیچی احساس تنهایی و طرد شدن می‌کند، برای پیدا کردن یک کار خوب از مغازه بیرون می‌رود.

مریم عاشوری و سیما رحمانی بازیگران و بازی‌دهندگان عروسک آن هستند و طراحی، ساخت دکور و عروسک را مژده زکریاپور بر عهده داشته است. آهنگسازی این اثر نیز بر عهده عبد آتشانی بوده است.

اجرای نمایش «دفتر خاطرات جوجه اردک زشت»

نمایش «دفتر خاطرات جوجه اردک زشت» به نویسندگی هانس کریستین آندرسن و کارگردانی تونیو دی نیتتو در بخش تئاتر ملل و مسابقه تئاتر بین‌الملل از ایتالیا در این جشنواره حضور دارد که امروز ساعت ۱۵ و ۱۷ و ۳۰ دقیقه در سالن اصلی مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی اجرا می‌شود.

نمايش «دفتر خاطرات جوجه اردك زشت» اقتباسی از داستان تخیلی زندگی یک اردک کوچک است؛ او با درک جوانی‌اش از مراحل مختلف زندگی گذر می‌کند. خود و جایگاه خود را در  زندگی می‌یابد و به این نتیجه می‌رسد که تنوع عامل باارزشی است...

عوامل اجرايي اين نمايش كه محصولي از کمپانی« فکتوری ترنسادریتیک/تیر دانزا» کشور ایتالیا است شامل بازیگران فابیو تینلا، ایلاریا کارلوچی، لوکا پاستور و تکنسین دیوید آرسنیو است.

اجرای نمایش «خانه‌ای وجود داشت»

نمایش «خانه‌ای وجود داشت» به نویسندگی مژده حق‌شناس و کارگردانی اشرافیان و فدایی تهیه شده برای نوجوان در بخش مسابقه تئاتر بین‌الملل از اصفهان در این جشنواره حضور دارد که امروز ساعت ۱۰ و ۱۵ و ۱۷ و ۳۰ دقیقه در پلاتو مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی اجرا می‌شود.

این اثر نگاهی به زندگی دو برادر دارد که هر دو در خانه پدری‌شان در انتظار نامه‌ای هستند و در نهایت گرفتن یک هدیه و رسیدن یک نامه بدون اسم اتفاقاتی را برای این دو رقم می‌زند.

حدیث اعراب، مریم خمسه، نگین صادقیان، فاطمه رئوفی، ملیکا خبوشانی، مژده حق‌شناس، فرزانه قریشی و فاطمه مسعودی‌نژاد از بازیگران این نمایش هستند.

از دیگر عوامل اجرایی این نمایش می‌توان به سعید رضوانی ساخت دکور، مرضیه اشرفیان طراح صحنه،  نیلوفر حجازی طراح آکساسوار و فاطمه رئوفی‌کاری ساخت عروسک اشاره کرد.

اجرای نمایش «بز بازیگوش»

نمایش «بز بازیگوش» به نویسندگی پروین نورالیوار و کارگردانی بهرام عثمانوف در بخش تئاتر ملل و مسابقه تئاتر بین‌الملل از آذربایجان در این جشنواره حضور دارد که امروز ساعت ۱۰ و ۱۵ و ۱۷ و ۳۰ دقیقه در تالار فجر اجرا می‌شود.

نمایشنامه درباره ناقلا بودن و دروغگویی بز است. او صاحب خود را خسته می‌کند. صاحبش تصمیم می‌گیرد بز را بفروشد و همین کار را انجام می‌دهد. صاحب جدید، به بز توجه مخصوصی می‌کند اما بز دروغگویی را کنار نمی‌گذارد و ....

عوامل اجرایی این نمایش که محصول کشور آذربایجان و مدت زمان اجرای آن ٥٥ دقیقه است شامل نویسنده پروین نورعیوا، کارگردان بهرام عثمانوف، بازیگران اِمین فرض اُلای اُف، نیفتولا عسکراُف، صیاد علی‌اُف، گیزیلگول گلی‌اُف، تارانا فرج اُف، ابوالفض آخونداُف، آلکر گلی‌اُف، نظامی گوربان‌اُف، پروانا حسن‌اُف، اِمیل عسکراُف، طراح نور: ایلهام بایرام‌اُف است.

نمایش‌های خیابانی

نمایش «یک میهمانی ساده» به نویسندگی و کارگردانی مهدی حبیبی در بخش مسابقه تئاتر خیابانی از شهرری در این جشنواره حضور دارد که امروز ساعت ۱۶ در محوطه مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی اجرا می‌شود.

نمایش «افسانه دیگ و کدو» به نویسندگی وحید خسروی و کارگردانی هوشیاری و اسدی مرام در بخش میهمان از کرمانشاه در این جشنواره حضور دارد که امروز ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در محوطه مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی اجرا می‌شود.

نمایش «سبز و سبز» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالح‌یار در بخش مسابقه تئاتر خیابانی از تبریز در این جشنواره حضور دارد که امروز ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه در محوطه مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی اجرا می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: