• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-593-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

سرپرست دانشگاه بوعلی‌سینا:

دانشجویان به حفظ دستاوردهای انقلاب توجه داشته باشند

سرپرست دانشگاه بوعلی‌سینا با تأکید بر اینکه نقش دانشجویان در انقلاب غیرقابل‌انکار است، گفت: دانشجویان به حفظ دستاوردهای انقلاب توجه داشته باشند.

دکتر یعقوب محمدی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، دانشجویان پس از انقلاب اسلامی در برهه‌های مختلف در عرصه‌های سیاسی کشور حضور داشتند، اظهار کرد: دانشجو دغدغه کشور را دارد و جوانان تحول‌خواه ما به دنبال هویت اسلامی کشور بودند که به صحنه آمدند.

وی تصریح کرد: هزینه‌های زیادی برای دستاوردهای انقلاب شده که در حال حاضر مهمترین نکته‌ای که دانشجویان باید به آن توجه کنند، حفظ دستاوردهای انقلاب است.

محمدی‌فر خاطرنشان کرد: بخشی از کار دانشجویان و قسمت پررنگ دانشگاه امروز، رقابت‌های بین‌المللی و علمی است که در کنار آن نقش سیاسی و اجتماعی نیز باید وجود داشته باشد.

سرپرست دانشگاه بوعلی‌سینا ضمن تبریک روز دانشجو، اظهار کرد: روز دانشجو یکی از روزهای مهم در تاریخ معاصر به حساب می‌آید به‌طوریکه بخشی از هویت جامعه جوان را به خود اختصاص داده و در طول تاریخ نقش‌آفرین بوده است.

وی با اشاره به اینکه پیشینیه روز دانشجو به سال 1332 که شرایط خاصی در ایران حاکم بوده برمی‌گردد، ادامه داد: در این زمان جنبش‌های تحول‌خواهی در کشور ایجاد شده و فضای ضداستعماری شکل گرفته بود که در پی سفر "ریچارد نیکسون" معاون رئیس جمهوری وقت آمریکا این فضا جدی‌تر شد و شرایط خاصی را ایجاد کرد.

محمدی‌فر اظهار کرد: در پی سفر نیکسون به ایران دانشجویان اعتراض می‌کنند که حکومت نظامی برقرار شده و به دانشگاه تعرض می‌شود و دانشجویان مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند که این موضوع مقدمه‌ای برای جنبش دانشجویی بوده است.

ایسنا در بین اقشار مختلف به ویژه جوانان نفوذ داشته است

سرپرست دانشگاه بوعلی‌سینا ضمن تبریک سالروز تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بیان کرد: خبرگزاری ایسنا در زمانی‌که فقط یک خبرگزاری در کشور وجود داشت، شکل گرفت.

  وی یادآور شد: ایسنا زیرمجموعه جهاددانشگاهی است که جهاددانشگاهی یکی از بال‌های دانشگاه‌ها در امور علمی بوده و امروزه نیز کارهای پژوهشی و فرهنگی در سطح استان‌ها دارد.

محمدی‌فر با بیان اینکه خبرگزاری ایسنا با وجود قشر جوان و پرانگیزه یکی از خبرگزاری‌های موفق در کشور بوده است، تأکید کرد: خبرگزاری ایسنا نقش خود را به خوبی ایفا کرده و نفوذ خود را در بین اقشار مختلف به ویژه جوانان داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: