• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

یک کارگردان عرصه تئاتر:

جشنواره تئاتر به یک خانه تکانی اساسی نیاز دارد

یک کارگردان عرصه تئاتر با بیان اینکه برای بهتر شدن جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باید سطح نمایش‌ها ارتقاء یابد، گفت: اکنون جشنواره به یک خانه تکانی اساسی نیاز دارد.

اسدالله اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه وجود جشنواره می‌تواند به بهتر شدن کیفیت نمایش‌ها کمک کند، اظهار کرد: برای بهتر شدن جشنواره باید نمایش‌ها به ویژه تئاترهای خارجی از لحاظ آموزشی بهتر شود.

وی با بیان اینکه داوران باید در انتخاب نمایش‌های خارجی دقت بیشتری کنند، ادامه داد: با توجه به چند نمایشی که موفق به دیدنشان شدم، دریافتم که سطح نمایش‌ها نسبت به سال‌های قبل تغییر چندانی نکرده است.

اسدی درباره سطح تولید نمایش‌ها در همدان خاطرنشان کرد: به نظرم اگر دانشکده‌ای مخصوص هنرهای نمایشی در همدان ایجاد شود، دگرگونی اساسی در نمایش‌ها و فرهنگ و هنر این استان شکل می‌گیرد.

وی که با نمایش «آهای تو دیگه کی هستی؟» در بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان حضور دارد، گفت: موضوع این نمایش تقابل نیکی و بدی است اینکه زمانی‌که نیکی می‌کنیم لاجرم باید انتظار نیکی داشته باشیم یا اینکه ممکن است در مقابلش بدی هم ببینیم؟ در این نمایش ما به نوجوانان آموزش می‌دهیم که در مقابله با حوادث باید از عقل استفاده کنند یا احساس؟

کارگردان تئاتر «آهای تو دیگه کی هستی؟» با بیان اینکه مضمون این نمایش پیرامون نیکی و بدی است، گفت: این نمایش اقتباسی از یکی از داستان‌های کتاب «جوامع الحکایات و لوامع روایات» اثر محمد عوفی و کتاب «ببر دیوانه و مرد فرزانه» نوشته قطب‌الدین صادقی است.

وی یادآور شد: بیژن گنجی، شهران باقری، مهدی فدایی، امین طاهری، حمید اکبری و سهیلا توکلی از جمله بازیگران نمایش "آهای تو دیگه کی هستی؟" هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: