• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-5997-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس دانشگاه سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی خبر داد

راه‌اندازی شرکت تعاونی چندمنظوره دانشجویی در دانشگاه سیدجمال

رئیس دانشگاه سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی از راه‌اندازی شرکت تعاونی چندمنظوره دانشجویی در این دانشگاه خبر داد و گفت: این شرکت تعاونی در راستای اشتغال و روحیه کار آفرینی داشجویان راه‌اندازی شده است .

دکتر جعفر امیری‌پریان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در حال حاضر تعاونی چندمنظوره فوق فعالیت خود را از ایجاد بوفه‌ها توسط دانشجویان دانشگاه در خوابگاه‌ها و دانشگاه آغاز کرده که در این راستا بوفه‌ها برای فعالیت به بخش خصوصی واگذار نشده و توسط دانشجویان در حال فعالیت است .

وی تصریح کرد: اشتغال به کار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی یکی از موضوعات مهمی بوده که باید به این امر توجه ویژه‌ای توسط دستگاه‌های اجرایی شود .

امیری‌پریان در ادامه با اشاره به بحث احداث گلخانه توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در شهرستان اسدآباد گفت: این امر در راستای رفع نیازهای آموزشی و پژوهشی و ایجاد اشتغال در دانشگاه نیز از نقش موثری برخوردار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با چند سرمایه‌گذار در بخش‌های مختلف رایزنی شده تا نسبت به احداث و راه‌اندازی چند پروژه عمرانی و اشتغالزا اقدام کنند که در این راستا نخستین سرمایه‌گذار در بخش احداث گلخانه بوده که در زمینه نحوه همکاری با وی مذاکره شده است .

رئیس دانشگاه سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی تصریح کرد: از سرمایه‌گذاران در جهت ایجاد اشتغال و توسعه پایدار در دانشگاه سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی حمایت می‌شود .

وی اشتغال دانشجویان و فراهم‌سازی بسترهای لازم برای کسب تجربه در امور اجرایی، عملی و علمی را از اهداف اصلی پیش‌روی دانشگاه برشمرد و اظهار کرد: این مهم بر اصل پایداری و تغییرات کوچک برای حصول تغییرات بزرگ به منظور ورود به بازار کار و صنعت مبتنی بوده و بدون تردید جذب نیروی کاربر عهده سایر نهادها است و دانشگاه وظیفه آماده‌سازی دانشجویان را برای ورود به عرصه‌ها برعهده دارد .

امیری‌پریان در ادامه با بیان اینکه رشد کمی بدون رشد کیفی و توجه به کیفیت بدون توسعه، اموری نامکمل هستند، گفت: در هر عرصه‌ای حفظ تعادل میان کمیت و کیفیت بهترین رویکرد به منظور ارتقاء سازمان است و در این راستا دانشگاه سیدجمال‌الدین نیز همراستا و همگام با طرح آمایش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درصدد بهینه کردن این دو مقوله در هر سه عرصه مذکور بر اساس سند راهبردی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: