• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

یک کارگردان:

تئاتر همدان سیر صعودی داشته است

یک کارگردان عرصه تئاتر گفت: از همان سالی که جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان مجددا به همدان برگشت، شاهد سیر صعودی تئاتر همدان بودیم.

حسین مزینانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با تأکید بر پیشرفت کیفیت نمایش‌های همدان، اظهار کرد: اکنون نمایش‌هایی که در همدان تولید می‌شود، بهتر از سال‌های قبل شده، حتی امروزه تولید اثر هنری در کشور هم ارتقاء یافته است.

وی با اشاره به اینکه کیفیت جشنواره نسبت به سال‌های قبل نیز بهتر شده است، اضافه کرد: در این دوره از جشنواره شاهد مدیریت خوب هستیم و هیچ مشکلی تا کنون ندیده‌ام.

این کارگردان که با نمایش «جیک جیکو در مزرعه» در این دوره از جشنواره حضور دارد، خاطرنشان کرد: در تمام اجراهایی که داشتیم استقبال بسیار خوبی از نمایش صورت گرفت به طوریکه تعداد زیادی از افراد به علت پر شدن سالن سر پا ایستاده و نمایش را تماشا کردند که این جای امیدواری است.

وی با بیان اینکه سال‌های زیادی در این جشنواره شرکت کرده‌ام، افزود: طی این سال‌ها سالن‌ها با مشکلاتی مواجه بودند که برای عوامل نمایش اختلال‌آمیز بود اما امسال برای کاهش مشکلات سالن‌ها را بهتر از سال‌های گذشته تجهیز کرده بودند.

مزینانی با بیان اینکه مردم همدان ذات هنری دارند، ادامه داد: امیدوارم خانواده‌های ایرانی همانطور که فرزندانشان را به جاهای تفریحی می‌برند، به سلامت فرهنگی آنها نیز توجه کرده و تئاتر را در سبد خانوادگی خود قرار دهند.

«جیک جیکو در مزرعه» کنترل خشم را به کودکان آموزش می‌دهد

کارگردان این نمایش در بخش دیگری از سخنانش گفت: پیام اصلی این نمایش کنترل خشم و عصبانیت است و قصد دارد در کنار ایجاد فضایی کودکانه و صمیمی پیام‌هایی از جمله مهربانی، ابراز احساسات و علاقه به شیوه صحیح و روش حل مشکلات را به کودکان آموزش دهد.

وی با بیان اینکه این نمایش داستان مزرعه‌ای است که حالت کاملا فانتزی دارد و هیچ کودکی تا کنون در آن نبوده است، اضافه کرد: این نمایش ۴۵ دقیقه است و در این مدت به کودکان آموزش می‌دهد که چگونه با روشی درست ابراز علاقه کنند.

مزینانی تصریح کرد: در جامعه ما معضلی وجود دارد که باعث ۹۰ درصد جدایی‌ها شده و آن عدم ابراز علاقه است، در واقع اکثر والدین به یکدیگر ابراز علاقه نکرده و نمی‌گوید که دوستت دارم بنابراین سعی کردم این معضل را در قالب نمایش اجرا کنم.

وی یادآور شد: موضوع نمایش به بزرگ‌ترها نیز مربوط می‌شود اما با این نمایش قصد دارم که کودکان از بچگی یاد بگیرند که دوستت دارم کلمه بدی نبوده و باید ابراز علاقه کنند.

این کارگردان با بیان اینکه بازیگران این نمایش حرفه ای کار کودک هستند، گفت: محمد معجونی، ملیحه مقیمی، حسین مزینانی، افشین زعیم، میثم میثاقی، نهال دل زنده و مسعود پور جمشید در این نمایش ایفای نقش می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: