• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

یک کارگردان تئاتر:

فاصله زیاد بین صندلی ها و سن در سالنهای نمایش مشکل ساز است

یک کارگردان جوان در عرصه تئاتر که با نمایش«بز بازیگوش» در بیست و چهارمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان همدان حضور دارد، گفت: فاصله زیاد بین صندلی های تماشاچی با سن زیاد است که مشکل ساز می‌شود.

برام عثمانوف در گفت وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه وضعیت سالن ها خوب است اما باید بهتر شود، افزود: با فاصله زیاد بین سن و تماشاگران، مخاطب و بازیگران در ارتباط با یکدیگر دچار مشکل می‌شوند.

وی که برای نخستین بار است از کشور آذربایجان در این جشنواره حضور دارد، برای بهتر شدن جشنواره درخواست کرد: تور گردشگری بین شهری در همدان راه اندازی شود تا به بهتر شدن این جشنواره کمک کند.

وی با اشاره به میهمان نوازی ایرانیان به ویژه همدانیان، خاطرنشان کرد: با توجه به میهمان نوازی خوبی که همدانی ها دارند خیلی دوست داشتم مناطق گردشگری و تاریخی این شهر را ببینیم که متاسفانه موفق نشدم.

وی با تاکید بر هنردوست بودن همدانی ها و استقبال بی‌نظیر آنها از نمایش ها، تصریح کرد: وجود یک تور همدان گردی می‌توانست در بهبود این جشنواره و آشنایی ما و دیگر عوامل از این شهر تاثیر گذار باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نمایش «بز بازیگوش» که محصول کمپانی تئاتر نمایشی محلی لانکاران است اشاره کرد و گفت: «بز کوچکی روبروی تماشاگران می‌چرخد و از آنان طلب بخشش دارد! » همچنین نمایشنامه درباره ناقلا بودن و دروغگویی بز است. او صاحب خود را خسته می‌کند. صاحبش تصمیم می‌گیرد بز را بفروشد و همین کار را انجام می‌دهد. صاحب جدید، به بز توجه مخصوصی می‌کند اما بز دروغگویی را کنار نمی‌گذارد و ...

این کارگردان یادآور شد: عوامل اجرایی این نمایش که مدت زمان اجرای آن 55 دقیقه است، شامل نویسنده پروین نورعیوا، کارگردان بهرام عثمانوف و بازیگران اِمین فرض اُلای اُف، نیفتولا عسکراُف، صیاد علی‌اُف، گیزیلگول گلی‌اُف، تارانا فرج اُف، ابوالفض آخونداُف، آلکر گلی‌اُف، نظامی گوربان‌اُف، پروانا حسن‌اُف، اِمیل عسکراُف، طراح نور: ایلهام بایرام‌اُف است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: