• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-1492-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان:

جشنواره فیلم را به همدان برمی گردانیم

استاندار همدان با بیان اینکه به علت برخی بی تدبیری ها این جشنواره از همدان گرفته شد، گفت: به دنبال آوردن جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک بخت امروز در آئین اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان ضمن تبریک تولد پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: این جشنواره به خوبی و شایستگی با استقبال مردم ارزشی و شریف همدان برگزار شد.

وی بیان کرد: تقاضا داریم جشنواره فیلم به همدان برگردد، بنده تمام هزینه های این جشنواره را متقبل می‌شوم.

استاندار همدان با بیان اینکه همدان پایلوت هر برنامه و نشستی درمورد کودک و نوجوان در کشور باشد، گفت: خواسته مردم و هنرمندان همدان بازگشت جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) به ما آموخت که کودکان و نوجوانان پاک‌ترین دوران زندگی بشری را دارند و فرمودند ما بپذیریم که کودک پادشاهی کند و آنچه می‌خواهد در اختیارش باشد و نوجوانی که دوران گذر است مورد تربیت خاص قرار گیرد تا جامعه را در آینده به درستی اداره کنند. آنها نسل آینده‌ساز هستند.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم ما را به سالمندان تحویل ندهند باید مهربانی کرد و نشاط را به او داد و جشنواره تئاتر کودک باید فراهم شود گفت: اگر می‌خواهیم نسل آینده مقاوم و بشردوست باشند باید آموزش دهیم و اگر رفتار پیامبر و الگوها را تفسیر کنیم کودک به نوجوانی می‌رسد و از جوانی به زمامداری می‌رسد و برای جامعه مفید می شود.

نیک بخت با اشاره به اینکه در جلسه‌ای که با داوران داشتم استقبال همدانی‌ها از این جشنواره هم در ایران و هم جهان، بی‌سابقه است خاطرنشان کرد: همه انسان‌ها نیاز به شادی و نشاط دارند اما این مورد باید با حفظ تعادل باشد.

وی با بیان اینکه سال آینده تئاتر کودک و نوجوان، 25 ساله می‌شود، تصریح کرد: از نظر بودجه هر چقدر اداره کل ارشاد کمک کند استانداری هم با وجود کمبود بودجه  کمک‌رسان این جشنواره خواهد بود.

استاندار همدان با بیان اینکه همدان 500 سال پایتخت ایران زمین بود ادامه داد: یک‌هزار و 800 اثر تاریخی در همدان وجود دارد، این شهر، مقصد گردشگری در کشور است و آب و هوای خوب و دلنشینی دارد.

وی با بیان اینکه در سال 2018 اجلاس گردشگری و اجلاس آسیایی را پیش رو داریم اضافه کرد: زیرساخت‌ها برای ورود قطار و هواپیما و ایجاد راه سه ساعته به تهران باعث شده آمادگی لازم برای میزبانی جشنواره‌ها داشته باشیم.

نیک بخت با بیان اینکه به دنبال آوردن جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان هستیم، ادامه داد: تقاضا داریم که جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان بازگردد؛ همه هزینه‌ها را بیشتر از استان دیگر تقبل می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه معتقدم باید پایلوت هر برنامه در خصوص کودک در همدان بنا گذاشته شود، از آمادگی در این زمینه خبر داد و با اشاره به دانشنامه 140 جلدی مشاهیر همدان بیان کرد: همدان بزرگان زیادی دارد، هر سال به نام یکی از مشاهیر و بزرگان همدان است که سال آینده به نام عین‌القضات همدانی و امسال به نام باباطاهر نامگذاری می‌کنم.

وی با بیان اینکه از وزیر ارشاد تقاضا داریم در این مراسم ضمن حضور در تشکیل دبیرخانه کمک و همکاری شود، گفت: همدان، ایران کوچکی است که همه افتخارات ایران در آن موجود است، تمام افتخارات و بزرگی فرهنگی ایران زمین را به همدان بدهید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: