• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر جشنواره ٢۴ تئاتر کودک در همدان:

هر لانه‌ای تبدیل به سالن نشود

دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان با بیان اینکه نباید هر لانه ای را تبدیل به سالن نمایش کنیم، گفت: این جشنواره نیازبه سالن‌های جدید و بزرگ و مطمئن و ایمن با واحدهای پشتیبانی صحنه داشته دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مریم کاظمی امروز در آئین پایانی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اظهار کرد: دیگر نمی‌خواهیم هر لانه‌ای تبدیل به سالن شود که بر این اساس جشنواره ما نیاز به کمک دارد پس فوت جادویی را بدمید.

وی با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره هم با شور و شوق کودکان و نوجوانان به پایان رسید، ادامه داد: بعد از آن باید به استقبال برگزاری جشنواره با ربع قرن تجربه برویم و همدان را میزبان پر افتخاری برای برنامه های هنری بدانیم.

کاظمی یادآورشد: استان همدان قرار است که در سال 2018 قطب گردشگری خاورمیانه باشد اما برگزاری چنین رویداد بزرگی در کنار همه عناصر بسیار مثبت معمولا موانع و مشکلاتی هم دارد که باید برای توسعه آن در همدان اقداماتی صورت گیرد.

دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان تصریح کرد: شغل‌های آموزشی تئاتر در مدارس و آموزشگاه‌ها نیز خیلی مهم است و دبیران باید هنر را دانسته و بشناسند تا بتوانند مفاهیم آموزشی را به خوبی انتقال دهند.

وی با بیان اینکه اگر در مباحث آموزشی تئاتر دانش آموزشی کار شود تئاتر همدان رشدمی‌کند، خاطرنشان کرد: باید از اجراهای گروه های تئاتری همدان دفاع شود.

کاظمی کیفیت جشنواره‌ها متاثر از کارهایی است که در فراخوان ارائه می‌شود و برای توجه و حمایت از استمرار اجراهای نمایشی باید از بریز و بپاش‌های اضافی جلوگیری کنیم اضافه کرد: با تقویت و توسعه همدان در سال‌های آینده، می‌توانیم همزمان با جشنواره میزبان یکی از کنگره های جهانی استیج باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: