• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

200 هزار نفر نمایشهای جشنواره ٢۴ تئاتر کودک را دیدند

رئیس بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان با بیان اینکه امسال خوشبختانه استقبال بی نظیری از این جشنواره صورت گرفت طوریکه همه در تعجب بودند، گفت: 200 هزار نفر از نمایش های جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان دیدن کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، فاضل عبادی امروز در آئین اختتامیه بیست و چهارمین دوره از جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان اظهار کرد: در پنج روز این جشنواره بیش از 200 هزار نفر در هشت سالن اصلی همدان و هشت سالن شهرستان‌ها از تئاترها دیدن کردند.

عبادی اضافه کرد: این جشنواره با اعلام پایان این دوره رو به جشنواره بعد و گذر از ربع قرن از این جشنواره دارد و همدان بی‌تردید از معدود شهرهای کهن تاریخ جهان است و نخستین پایتخت اداری و سیاسی ایران در این شهر پایه‌گذاری شد.

وی با اشاره به اینکه هنر تئاتر و اجرای تخصصی آن برای خردسالان، کودکان و نوجوانان که در عرصه جهانی عرضه می‌شود، موجب بالندگی آن می‌شود، خاطرنشان کرد: هنر تئاتر معلمی برای آموزش اخلاق و رفتارهای اجتماعی برای زندگی با صلح و دوستی در سراسر جهان است و هر آنچه عناصر جذاب، سرگرمی و کوتاه بودن و قصه و ... در نمایش کودک و نوجوان رعایت می‌شود.

رئیس بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اعلام کرد: در این دوره از جشنواره 430 نمایش به جشنواره ارسال شد که 8 نمایش خارجی و 40 داخلی پذیرفته شد. این نمایش‌ها در 8 سالن در مرکز استان و 8 سالن در شهرستان‌های استان به‌روی صحنه رفت و 200 هزار نفر از نمایش‌ها بازدید کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: