• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-4094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر ارشاد:

در حوزه تئاتر به سالن و پلاتو نیاز داریم/هنر تئاتر در آموزش و پرورش درون سازی شود

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان استان همدان نسبت به ساخت هر سالن تئاتری اقدام کنند، آن را تجهیز می‌کنیم، گفت: در حوزه تئاتر به سالن و پلاتو و.. نیاز داریم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد مرادخانی امروز در آئین اختتامیه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان با اشاره به اینکه مهمترین کار در این حوزه ایجاد زیرساخت است تا این رخدادهای فرهنگی در آن شکل خود را بهتر نشان دهد و ما نیز در این حوزه کمک خواهیم کرد، اظهار کرد: هر سالن تئاتری در همدان ساخته شود، نسبت به تجهیز آن اقدام خواهیم کرد.

مرادخانی با تاکید بر اینکه استان همدان باید بتواند تئاتر را با سالن‌های خوب برگزار کند، گفت: در مورد برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان نیز مراتب را به وزیر اطلاع خواهم داد.

وی خاطرنشان کرد: استمرار جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، مورد استقبال مردم همدان واقع شده و چقدر خوب است که بیش از 200 هزار نفر برنامه‌ها را دیدند و در شهرستان‌ها نیز اجرا داشتیم.

مرادخانی با بیان اینکه در طول چهار سال گذشته سیاست ما مبتنی بر تمرکززدایی از فعالیت‌هایی هنری در تهران بوده است، اظهار کرد: این امر می‌تواند در استان‌ها شکوفایی فرهنگی ایجاد کند و ما نیز در این مسیر قدم برداشته ایم.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بر این اساس برای هر استان یک جشنواره یا رویداد ملی و بین‌المللی را تعریف کردیم، افزود: همدان از آن لحاظ که پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 خواهد بود امیدواریم بتواند برگزاری اتفاقات ملی بیشتری را در خود جای دهد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت ارشاد برای اجرای سیاست‌های عدالت‌محوری در استان‌ها کمک می‌کند، یادآور شد: امیدواریم وزارت آموزش و پرورش نیز به این حوزه توجه کند و در آن هنر تئاتر درون‌سازی شود تا کارها بهتر و بیشتر پیش رود.

مرادخانی مهمترین وجه کار هنری را حمایت آموزش و پرورش دانست و گفت: از حضور پرشور هنرمندان و اساتید و بزرگان تشکر می‌کنم و امیدوارم که این اشتیاق باقی بماند و شکوفایی و بالندگی را شاهد باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: