• دوشنبه ۲۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چمران:

دانشجویان پیشتاز جنبش‌های آزادی‌بخش هستند

رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران گفت: ماهیت روز دانشجو ضدامپریالیستی، ضدآمریکایی، ضدرژیم شاهنشاهی و استکبارستیزی است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مهدی چمران دوشنبه 20 آذر در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، با بیان اینکه باید از روز دانشجو عبرت بگیریم، اظهار کرد: باید تلاش کنیم در طول تاریخ ماهیت جنبش‌ها به ویژه جنبش دانشجویی را تغییر نداده بلکه تقویت کنیم.

وی با اشاره به اینکه گاهی‌اوقات عده‌ای از دشمنان به فکر تغییر ماهیت جنبش‌های اسلامی هستند، افزود: قُلدوری مثل آمریکا لبخند به استکبار جهانی را می‌خواهد اما با این طرز فکر مقابله می‌کنیم.

چمران با اشاره به اینکه دانشجویان پیشتاز جنبش‌های آزادی‌بخش هستند، خاطرنشان کرد: همه ساله در دانشگاه تهران روز ۱۶ آذر تظاهراتی علیه شاه وجود داشت که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این تظاهرات سراسری شد.

وی استکبار را مسأله‌ای بسیار مهم دانست و یادآور شد: دانشجویان ما مانند دانشجویان زمان انقلاب روحیه استکبارستیزی‌ دارند.

رئیس سابق شورای شهر تهران اعلام کرد: ریاست‌جمهوری آمریکا با قلدوری و بسیار ابلهانه طوریکه حتی دیگران به او می‌گویند کاری که​ انجام می‌دهی درست نیست برای خوشحال کردن رژیم صهیونیست می‌خواهد پایتخت اسرائیل را به بیت‌المقدس انتقال دهد، اینجا باید گفت اولا تو چه کاره هستی که می‌خواهی پایتخت کشور دیگری را به جای دیگر انتقال دهی؟ دوما مگر آن کشور کسی را ندارد؟

وی با تأکید بر اینکه تمام اعمال ترامپ به علت قلدوری و نمایش قدرت است، خاطرنشان کرد: بیت‌المقدس قبله اول مسلمین بوده و کسی نباید به آنجا هجوم آورده و حکومت صهیونیستی در آنجا راه بیندازند.

چمران با اشاره به اینکه قدس یک سرزمین اسلامی است، تصریح کرد: این مکان مربوط به همه انسان‌ها است بنابراین همه باید به پا خیزیم و اجازه این کار را ندهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان به خراب کردن چهره اسلام توسط داعش اشاره کرد و گفت: از آنجایی‌که اسلام در همه کشورها رو به رشد است بنابراین آمریکا برای توقف آن داعش را راه‌اندازی کرد تا اسلام را با خود مسلمین بسوزاند که خوشبختانه موفق نشد. خوشبختانه با تدابیر رهبری و تقدیم شهدای مدافع حرم ریشه داعش را خشکاندیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان نیز با بیان اینکه مطالبه‌گری دانشجویان می‌تواند راهگشای مسائل باشد، گفت: باید مطالبه‌گری دانشجویان در تمام ابعاد آموزشی، پژوهشی، علمی، سیاسی و ... افزایش یابد.

 دکتر سعید جامه‌بزرگی اظهار کرد: دانشگاه سنگر بزرگی است که دانشجویان در آن تحصیل می‌کنند تا به وسیله آن در همه ابعاد وجودی رشد یابند.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا می‌خواهد برای کل جهان تعیین تکلیف کند، افزود: اخیرا این کشور اشغالگر توسط ریاست جمهوری ترامپ تمامی قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشته و به فکر جابجایی پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت‌المقدس است.

جامه‌بزرگی با اشاره به اینکه دشمنان ما جزء احمق‌ترین افراد هستند، اضافه کرد: اکنون رئیس جمهور آمریکا در انزوا قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در روز شنبه یک حرکت خوب و بزرگ علیه افکار پلیدانه آمریکا بود، خاطرنشان کرد: از کل جامعه افراد زیادی علیه استکبار ترامپ قرار می‌گیرند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت کنونی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان اشاره کرد و گفت: این دانشگاه از نظر اعضای هیئت علمی و دانشجویان وضعیت مطلوبی دارد.

وی با تأکید بر اینکه از نظر علمی رتبه دوم را در بین دانشگاه‌های استان همدان داریم، تصریح کرد: خوشبختانه این دانشگاه جایگاه خوبی دارد و همایش و برنامه‌های خوبی در طول سال برگزار می‌کند.

جامه‌بزرگی با اشاره به اینکه دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد از قدیمی‌ترین دانشکده‌ها در کل کشور است، یادآور شد: خوشبختانه این دانشکده افراد بسیار قوی پرورش داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: