• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1993-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر پژوهشی دانشگاه صنعتی همدان اعلام کرد

افزایش چاپ مقالات ISI در دانشگاه صنعتی/55 عضو هیئت علمی صاحب گرنت پژوهشی

مدیر پژوهشی دانشگاه صنعتی همدان از افزایش چاپ مقالات ISI در این دانشگاه خبر و گفت: در حوزه کارآفرینی و دفتر ارتباط با صنعت در حال اجرای 27 تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و صنایع مختلف هستیم.

به گزارش ایسنا، دکتر مژگان نجفی در مراسم تجلیل از اساتید و پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی همدان با تبریک هفته پژوهش و با بیان اینکه توجه به پژوهش جزء اولويت‌هاي دانشگاه است و در این زمینه رشد خوبی داشته‌ایم، به ارائه عملکردی از حوزه ارتباط دانشگاه با صنعت پرداخت و افزود: در حوزه کارآفرینی و دفتر ارتباط با صنعت در حال اجرای 27 تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و صنایع مختلف هستیم.

وی ادامه داد: طی دو سال اخیر نیز 6 تفاهم‌نامه با صندوق کارآفرینی امید، نیروی انتظامی، استاندارد، محیط زیست، نیروگاه شهید مفتح و مرکز فوریت‌های پزشکی استان همدان منعقد شده که در مجموع حدود 209 میلیون تومان برای دانشگاه سودآوری داشته است.

نجفی با بیان اینکه در حال حاضر انعقاد 5 قرارداد پژوهشی با دستگاه‌های اجرایی در حال اجراست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اساتید دانشگاه مجری طرح پژوهشی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری کانون پتنت ایران، شرکت توزیع نیروی برق استان همدان و صنایع شهید شیرودی هستند و دو قرار علمی- پژوهشی با سازمان صنایع دفاعی نیز در مراحل پایانی انعقاد قرارداد است.

وی با اشاره به همکاری با صندوق کارآفرینی امید در حمایت از طرح‌های کارآفرینی گفت: در همین راستا 12 طرح‌های کارآفرینی از اساتید و دانشجویان دانشگاه به این صندوق معرفی شده‌اند.

وی از معرفی حدود 25 دانشجو مقطع کارشناسی و 12 دانشجو مقطع کارشناسی‌ارشد برای انجام بازدیدهای فردی از مراکز علمی صنعتی خبر داد و افزود: در همین راستا بازدیدهایی از کارخانه بتن صنعت بریس، کارخانه کنترل گاز اکباتان، شرکت ذوب ریزان،معدن سنگ‌آهن باباعلی، نیروگاه شهید مفتح، تصفیه‌خانه شهید بهشتی، کارخانه فولاد ویان و معادن چادرملو و باما یزد صورت گرفته است و دانشجویان با نحوه کار در این صنایع آشنا شده‌اند.

مدیر پژوهشی دانشگاه صنعتی همدان به فعالیت کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به ارائه‌ ایده‌ و درخواست دانشجویان برای حضور در کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری دانشگاه صنعتی همدان تا کنون 12 طرح به کانون ارسال شده که پس از 4 جلسه داوری طرح‌های ارائه شده، 7 طرح پذیرش نهایی شد.

وی با اشاره به برگزاری رویدادهای ایده پارک در دانشگاه گفت: از ابتدای سال تا کنون دو ایده پارک اپلیکیشن و برنامه‌های نرم‌افزاری و ایده پارک مهندسی پزشکی به میزبانی دانشگاه صنعتی برگزار شده و در برگزاری ایده پارک کسب و کار سبز با محیط زیست همکاری داشته‌ایم.

نجفی با اشاره به اینکه متوسط مراجعه دانشجویان به کتابخانه 131 نفر در روز است، افزود: 738 پایان‌نامه و 224 کتاب تا پایان آبان سال 96، از طریق کتابخانه دیجیتال مطالعه شده است.

وی در ادامه به عضویت آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی اشاره کرد و یادآور شد: تمامی تجهیزات و خدمات قابل ارائه توسط آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی به همراه تعرفه‌های مصوب دانشگاه ثبت شده است.

  وی اضافه کرد: بر اساس توافق صورت گرفته اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی همدان تخفیف 40 درصدی می‌توانند از خدمات آزمایشگاهی در آزمایشگاه‌های عضو شبکه فناوری‌های راهبردی استفاده کنند.

مدیر پژوهشی دانشگاه صنعتی همدان به افزایش چاپ مقالات اساتید دانشگاه صنعتی همدان در ISI اشاره کرد و گفت: آمار تعداد مقالات ISI چاپ شده در سال 92، 33 مورد بوده که این آمار امسال به 60 مورد افزایش یافته است. 

وی به تعداد استناد به مقالات چاپ شده دانشگاه به گزارش Web of Science اشاره کرد و افزود: تعداد استناد به مقالات چاپ شده دانشگاه در سال 223 مورد بوده که این تعداد امسال به 1965 مورد افزایش یافته است.

نجفی در پایان گرنت پرداخت شده به اساتید دانشگاه را در سال گذشته 216 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: 55 نفر از اساتید هیئت علمی دانشگاه دارای گرنت پژوهشی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: