• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2193-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

تقویت حافظه کودکان با بازی‌های موبایلی!

یک روانشناس کودک در همدان با بیان اینکه موبایل برای کودکان علاوه بر مضراتش، دارای فوایدی نیز است، گفت: بازی‌های موبایلی می‌تواند به تقویت حافظه کودکان کمک کند.

علیرضا روحی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه بازی‌های موبایل برای افزایش تمرکز کودک تأثیرگذاراست، افزود: با توجه به اینکه کودک با استفاده از گوشی اطلاعات جدیدی به دست می‌آورد بنابراین این موضوع می‌تواند به یادگیری او نیز کمک کند.

وی درباره استفاده درست از موبایل توسط کودکان توصیه کرد: والدین باید با برنامه‌ریزی دقیق زمانی را برای استفاده کودک از موبایل اختصاص داده و بازی‌ها را متناسب با سن آنها در اختیارشان قرار دهند.

روحی با تأکید بر اینکه مدت‌زمان استفاده از گوشی برای کودکان باید محدود باشد، اضافه کرد: استفاده از گوشی باید به گونه‌ای باشد که در زندگی روزمره و خواب و خوراک کودکان اختلال ایجاد نکند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دلایل گرایش زیاد کودکان به استفاده از موبایل اشاره کرد و گفت: تقلید از دیگران، جذابیت بازی‌ها و وقت نگذاشتن والدین برای کودکان از جمله عوامل گرایش کودکان به موبایل است.

روحی با اشاره به اینکه امروزه والدین دیگر آن‌طورکه باید برای کودکان وقت نگذاشته و با یک گوشی او را ساکت و آرام می‌کنند، اضافه کرد: همین موضوع یکی از علل اصلی استفاده بیش از حد کودکان از موبایل شده و تبدیل به عادت رفتاری نامطلوب می‌شود.

این روانشناس کودک با اشاره به اینکه موبایل را تبدیل به اسباب بازی برای کودکان نکنید، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از علل گرایش کودکان به موبایل این است که فکر می‌کنند اگر گوشی داشته باشند بزرگ شده اند.

وی به مضرات استفاده بیش از حد کودکان از موبایل اشاره کرد و یادآور شد: بی‌تحرکی و افزایش وزن، درون‌گرایی و رابطه اجتماعی ضعیف، اختلال در خواب و خوراک، فشار نور گوشی بر چشم و پرخاشگری از جمله مضرات استفاده نادرست از موبایل برای کودکان است.

روحی در پایان خاطرنشان کرد: والدین توجه کنند اگر کودکشان دائما از بازی گوشی استفاده می‌کند را نزد روانشناس ببرند چرا که این موضوع نشان از درون‌گرایی کودکان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: