• دوشنبه ۲۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-2592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی استاندار همدان:

باید جامعه‌ای آگاه به حقوق شهروندی ایجاد کنیم/مشکل ما تنها رفتن بانوان به ورزشگاه نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی باید در تحقق حقوق شهروندی تلاش کنند، گفت: حقوق شهروندی بدون همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و قوایی نظام محقق نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی دوشنبه 27 آذر در گردهمايی تشكل‌های مردمی با عنوان حقوق شهروندی، مشاركت اجتماعی و مسئوليت مدنی در استان همدان، ضمن تبریک 29 آذرماه سالروز رونمایی از منشور حقوق شهروندی، اظهار کرد: مردم در زندگی روزمره خود رعایت حقوق شهروندی را باید احساس کنند.

وی با تأکید بر اینکه در راستای تحقق بندهای ارزشمند مشهور حقوق شهروندی باید گام‌های موثری برداشته شود، اضافه کرد: نمی‌توان انتظار داشت یک شبه این منشور را اجرا کنیم و نیاز به یک پروسه زمانی دارد.

شاهرخی با بیان اینکه مردم باید از قوانین حقوق شهروندی آگاهی داشته و به رعایت شدن آن معتقد باشند، خاطرنشان کرد: همه به ویژه اصحاب رسانه و صداوسیما در آگاهی‌بخشی حقوق شهروندی به جامعه می‌توانند نقش مهمی داشته باشند.

وی با تأکید بر نقش بی‌بدیل رسانه د راطلاع‌رسانی، تصریح کرد: از اصحاب رسانه انتظار داریم در آگاهی‌بخشی به حقوق مردم به عنوان چشم بینا در این عرصه کمک کرده و رسالت خود را ایفا کنند.

معاون سیاسی استاندار همدان بابیان اینکه دولت نه توان دارد و نه اساسا منطقی است که خودش همه مسئولیت‌ها را بر عهده گیرد، افزود: این دولت اعتقاد به گسترش حمایت کمی و کیفی از سازمان‌های مردم‌نهاد در بخش‌های مختلف را دارد.

وی با اشاره به اینکه شرایطی باید فراهم شود که سازمان‌های مردم‌نهاد در کوتاه‌ترین زمان مجوز دریافت کنند، اظهار کرد: از آنجایی‌که این سازمان‌ها در جهت اجرایی شدن حقوق شهروندی می‌توانند گام‌های موثری بردارند بنابراین نباید شرایط رابرای فعالیت آنها سخت کرد.

معاون اجتماعی استانداری همدان با تأکید بر اثربخش بودن سمن‌ها در حوزه آموزش، اعلام کرد: سمن ها می‌توانند ناظر خوبی برای فعالیت‌ها در دستگاه‌ها باشند.

وی با اشاره به اینکه در استان همدان نسبت به سال‌های گذشته در بحث اجرای حقوق شهروندی گام‌های خوبی برداشته شده است، خاطرنشان کرد: همه باید در این زمینه ورود کرده و جامعه‌ای آگاه به حقوق شهروندی ایجاد کنیم.

شاهرخی در بخش دیگری ازسخنانش با اشاره به حقوق بانوان در جامعه و نقش ارزنده آنان در تربیت نسل، گفت: اگر از بانوان که نیمی از جمعیت جامعه ما را تشکیل می‌دهند، غافل باشیم و از ظرفیت آنان برای داشتن جامعه‌ای بهتر استفاده نکنیم اتلاف سرمایه کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه امروزه مشکل ما تنها رفتن بانوان به ورزشگاه نیست، خاطرنشان کرد: اولویت دولت توجه به معیشت و اشتغال است اما در کنار آن شادی و نشاط جامعه نیز برای ما مهم است بنابراین بهتر است مسائل جزئی را وارد نکرده و به کارهای مهم بپردازیم.

معاون سیاسی استاندار همدان با تأکید بر اینکه دولت باید پاسخگوی سیل عظیم جوانان با مدارک بالای تحصیلی بیکار باشد، یادآور شد: مهمترین کار دولت ایجاد اشتغال و نگهداشتن فرصت‌های شغلی ایجاد شده است بنابراین نباید این موارد مهم را کنار گذاشته و به حاشیه‌ها بپردازیم.

وی با تأکید بر اینکه به دنیال ایجاد فضایی با نشاط در بین جوانان و دانشگاه‌ها هستیم، افزود: افتخار می‌کنم یک‌بار دیگر توجه جامعه به حقوق شهروندی معطوف شده بنابراین اکنون باید افراد به حقوق شهروندی آگاهی یافته و مطالبه‌گری کنند.

شاهرخی با تأکید بر اینکه در آینده‌ای نزدیک برنامه‌های جدی برای ایفای نقش بانوان و جوانان داریم، گفت: باید نقش ارزشمند بانوان و جوانان بر جامعه را سرلوحه امور خود قرار دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: