• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-294-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

شهید خوش‌لفظ هیچ‌گاه از بیت المال استفاده نکرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دوست و همرزم شهید علی خوش‌لفظ تصریح کرد: علی نه تنها هیچ‌گاه خود را سربار دیگران نمی‌کرد بلکه حتی به ذره‌ای از مال دنیا دست‌اندازی نداشت.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی آقامحمدی شنبه 2 دی‌ماه در مراسم بزرگداشت شهید علی خوش‌لفظ در حسینیه امام خمینی(ره) شهر همدان، با بیان اینکه علی راستگو، جوانمرد، بخشنده و لوطی بود، افزود: شهید خوش لفظ همواره اهل قناعت، بی‌نیازی و غیبت نکردن بود.

وی به بیان برخی ویژگی‌های برجسته شهید اشاره کرد و ادامه داد: شهید علی خوش‌لفظ خوش‌راز، خوش‌درد، خوش‌حساب، خوش‌بین و خوش‌لفظ بود.

آقامحمدی ادامه داد: مصیبتی که علی خوش‌لفظ کشید همچون مصیبت امام سجاد(ع) بود چرا که علی هم سر از تن جدا شدن همرزمان و دوستانش را در مقابل چشمانش دیده و جسم‌های بی‌جان را همچون امام سجاد(ع) دفن کرده بود.

وی با بیان اینکه در جامعه کنونی علی خوش‌لفظ‌های زیادی را داریم اما این شهید به واسطه کتاب بی‌نظیرش به ما توفیق شناخت داد، ادامه داد: از همه تقاضا داریم برای برآورده شدن حاجات کتاب «وقتی مهتاب گم شد» را نذر و در میان جوانان پخش کنند تا همگان با این شهید بزرگوار آشنا شوند.

دوست و همرزم شهید علی خوش‌لفظ با اشاره به اینکه «وقتی مهتاب گم شد» باید به کتاب درسی تبدیل شود چرا که نکات ریز بسیاری در آن نهفته است، یادآور شد: وقتی علی خوش‌لفظ‌ها را در کنار خود نمی‌شناسیم تأسف‌باز است که راجع به امیر مؤمنان ادعای شناخت کنیم.

وی با اشاره به اینکه این شهید بزرگوار 11مرتبه به شدت مجروح شده بود، افزود: با وجود چنین شرایطی باز هم به روی پای خود می‌ایستاد و حتی برای ایاب و ذهاب خود از اموال بیت‌المال استفاده نمی‌کرد و با پیکان خود را به بیمارستان می‌رساند.

آقامحمدی با بیان اینکه وی تا آخرین لحظه روی پای خود ایستاد و نه تنها قد خم نکرد بلکه ذره‌ای هم از کسی شکایت نداشت، گفت: علی همواره تأکید می‌کرد نکند ما جانباز و رزمنده باشیم و ادعای چیزی را از مردم بکنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: علی استاد تمام عشق بود و شهادتش را خود از خدا خواست، به امید روزی که شهادت نصیب ما هم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: