• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1190-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

معاون قضایی دادگستری استان همدان:

همه افراد مکلف به دریافت شناسه الکترونیکی قضایی هستند

معاون قضایی دادگستری استان همدان از راه‌اندازی سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی خبر داد و گفت: همه افراد مکلف به دریافت شناسه الکترونیکی قضایی هستند.

حسن خانجانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: ثبت‌نام در سامانه ثنا(ابلاغ الکترونیک قضایی) از شهریور سال گذشته در کشور آغاز شده است و تمامی اشخاص باید در این سامانه ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه هر گونه اوراق قضایی از جمله اخطاریه، احضاریه و رأی با وجود شناسه قضایی صورت می‌گیرد، یادآور شد: شخص با داشتن شناسه قضایی وارد سامانه شده و اوراق قضایی خود را که در سامانه ابلاغ قرار گرفته، دریافت می‌کند.

خانجانی با اشاره به اینکه تمامی مردم و مراجعان به مراجع قضایی باید در این سامانه ثبت‌نام کنند، تصریح کرد: کسانی‌که به مراجع قضایی مراجعه‌ای ندارند نیز بهتر است در این سامانه ثبت‌نام کنند.

وی با تأکید بر ثبت‌نام تمامی اشخاص در سامانه ثنا، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام در سامانه ثنا محدودیت زمانی ندارد اما هر چه سریع‌تر در این زمینه اقدام شود، بهتر است.

معاون قضایی دادگستری استان همدان گفت: شناسه الکترونیکی قضایی ویژه هر فرد بوده و با ابلاغ اوراق قضایی بلافاصله به فرد پیامک و ایمیلی ارسال شده و فرد با شناسه خود وارد سامانه می‌شود.

وی با بیان اینکه استان همدان در زمینه ثبت‌نام در سامانه ثنا در کشور وضعیت خوبی ندارد از مسئولان و دستگاه‌های استان خواست تا دادگستری را در شناسایی و ثبت‌نام افراد در این سامانه کمک کنند.

خانجانی با اشاره به اینکه مراجعان به دادگستری همدان در سامانه ثنا ثبت‌نام می‌کنند، بیان کرد: از این به بعد ابلاغیه‌ها به صورت الکترونیکی ارسال خواهد شد و همه کسانی‌که از دستگاه‌های دولتی خدمت می‌گیرند، باید ثبت‌نام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: