• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-492-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان همدان:

تاریخی بودن تپه پیسا مورد توجه قرار گیرد

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان همدان با بیان اینکه دستور استاندار مبنی بر ساماندهی تپه پیسا قابل تقدیر است، خاطرنشان کرد: اگر قرار است در آن محل پارک و یا فضای گردشگری ایجاد شود باید تاریخی بودن این تپه هم مورد توجه قرار گیرد تا اثر تاریخی شهر آسیب نبیند .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمود الفت دوشنبه 4 دی در جمع خبرنگاران، با تأکید بر اینکه از شهرداری انتظار می‌رود درآمدزایی پایدار در شهرداری را مورد توجه قرار دهد، حمایت استاندار از شهردار همدان را نقطه قوت خوبی دانست و با اشاره به اینکه همدلی لازم در بین نمایندگان، استاندار و شهردار همدان وجود دارد و جای بهانه‌ای نیست، مردم کار می‌خواهند، یادآور شد: معاونت فرهنگی یکی از حوزه‌های اصلی شهرداری است که متأسفانه چندیست این حوزه معطل مانده و نیاز به ساماندهی این فضای فرهنگی وجود دارد .

وی در بخش دیگری از سخنانش هم گفت: با توجه به نیاز جامعه کارگری و توسعه مشارکت‌های مردمی متأسفانه عملکرد دستگاه‌های ذیربط از شفافیت لازم برخوردار نیست به طوریکه شفافیت در ارائه آمار در عملکرد اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دیده نمی‌شود .

وی ادامه داد: رسالت این اداره‌کل شفاف‌سازی در ارائه آمارهایی است که موجب ترویج فرهنگ کار و حمایت از تولید داخلی و وضعیت بهداشت و ایمنی کار و کاهش مصرف موادمخدر می‌شود که این مطالبات اکنون به حاشیه رفته است .

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان همدان با تأکید بر اینکه رسانه‌ها باید به مسائل اصلی استان و مشکلات واقعی مردم بپردازند، اضافه کرد: امروزه اشتغال و آسیب‌های اجتماعی یکی از مهمترین مسائل استان است که باید مورد توجه رسانه‌ها نیز باشد البته امروزه تأمین کاغذ به مشکل اساسی تبدیل شده و در چنین شرایطی بسیاری از نشریات محلی آسیب دیده‌اند .

وی به بیان برخی مشکلات موجود در استان پرداخت و اظهار کرد: به اتمام نرسیدن کنارگذر شرقی، غربی همچنین ایستگاه راه‌آهن از جمله مشکلاتی است که باید مورد توجه مسئولان استان باشد .

الفت با تأکید بر اینکه رسیدن نرخ رشد جمعیت به منفی 0.23 درصد خطر بسیار اساسی است که باید مسئولان نسبت به آن پاسخگو باشند، یادآور شد: بودجه استان به 18 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که نباید مسئولان اجازه می‌دادند این اتفاق بیفتد .

وی در ادامه تصریح کرد: سلسله اتفاقاتی که در عرصه سیاسی و اجتماعی ایران در سال 88 رخ داد، گرچه دارای سابقه و پشتوانه 10 ساله (تیر 78) بود اما تجمیع این اتفاقات در یک برهه چند ماهه سبب شد تا سال 88 پرفراز و نشیب‌ترین سال انقلاب اسلامی ایران لقب گیرد که در این فراز و نشیب‌ها بسیاری از نخبگان، خود از قطار انقلاب پیاده شدند اما این ریزش‌ها در مقابل همبستگی و یکدلی‌ای که در 9 دی به نمایش درآمد، هیچ بود .

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان همدان ادامه داد: 9 دی آغازی بر پایان یک کودتا و روز انتحار سیاسی گروه فتنه بود، فتنه تا زمانی‌که اسلام انقلابی حاکمیت دارد، وجود دارد که این هوشیاری و آگاهی و زمان‌شناسی و دشمن‌شناسی را می‌طلبد .

وی با تأکید بر اینکه نســخه شفابخش کشور اقتصاد مقاومتی است و باید به درون‌زایی و امکانات داخلی توجه شــود، تأکید کرد: راهکار اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این است که به پول کشور دیگری وابسته نباشیم، اقتصاد ما به گونه‌ای است که اگر تنها با 7 یا 8 کشور پیمان پولی چندجانبه ببندیم بیش از 60 درصد نیاز تجارت خارجی ما بدون دلار صورت خواهد پذیرفت؛ چنانچه در بعضی قسمت‌ها اعمال شده است .

الفت در پایان گفت: نگهداشتن مصنوعی نرخ ارز تولید کننده داخلی را به سبب تورم متضرر به تدریج تضعیف می‌کند اما واردکننده به علت ثابت بودن نرخ ارز با یک بازار با ثبات سروکار دارد؛ واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود خیانت به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: