• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1391-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

کارشناس جنگل‌کاری اداره‌کل منابع طبیعی همدان اعلام کرد

اجرای طرح جنگلانه با محوریت سمن‌ها در همدان

کارشناس جنگل‌کاری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از اجرای طرح جنگلانه در این استان خبرداد و گفت: هدف از اجرای طرح جنگلانه فرهنگ‌سازی مشارکت برای حفظ و احیاء منابع طبیعی است.

حمید خزائی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهارکرد: جنگل‌کاری مشارکتی با همکاری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان محیط زیست و سمن‌ها اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در گذشته سمن‌ها در زمینه جنگل‌گاری فعالیت‌هایی داشتند، تصریح کرد: در تفاهم‌نامه صورت گرفته بحث نگهداری از جنگل نیز مدنظر است تا سمن‌ها با نظر منابع طبیعی در نقاطی فعالیت داشته باشند که توان نگهداری از آنها وجود داشته باشد.

خزائی با اشاره به اینکه طرح جنگلانه از سال گذشته آغاز شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته در شهرستان ملایر جنگل‌کاری مشارکتی صورت گرفته و امسال نیز در اسدآباد، رزن، نهاوند و ملایر در دست اقدام است.

مسئول طرح جنگلانه استان همدان تأکید کرد: طرح جنگلانه یک فعالیت مشارکتی با محوریت سمن‌ها است و محدودیتی از نظر تأمین بذر و نهال از سوی منابع طبیعی وجود ندارد.

وی ادامه داد: گونه‌های ارژن، بادامک، بلوط و بادام سنگی در این طرح کشت می‌شوند که با توجه به شرایط اکولوژیکی مناطق انتخاب شده‌اند.

خزائی در پایان یادآور شد: در حال حاضر 4307 هکتار جنگل‌کاری در استان همدان وجود دارد که توسط اداره کل منابع طبیعی نگهداری می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: