• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1991-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل گمرک استان همدان اعلام کرد

نهاوند صاحب گمرک می‌شودمدیرکل گمرک استان همدان از راه‌اندازی گمرک در شهرستان نهاوند خبر داد و گفت: بنا بر درخواست این شهرستان عملیات راه اندازی گمرک در نهاوند آغاز می‌شود.

جمال خشوعی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهارکرد: روز دوشنبه در دیدار با دکتر "کرباسیان"وزیر امور اقتصادی و دارایی، با توجه به وجود ظرفیت‌های ویژه در بخش تولیدات و فرآورده‌های صادراتی (در حوزه‌های مختلف) و به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان شهرستان،  پیشنهاد ایجاد "گمرک"در نهاوند  ارائه داد، که این پیشنهاد با موافقت وزیر اقتصاد و دارایی مواجه شد.

 وی تصریح کرد:  براساس دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی مقرر شد در هفته جاری و با همکاری فرماندار این شهرستان نسبت به تعیین و معرفی محل مناسب جهت ایجاد "گمرک"در نهاوند اقدام شود.

خشوعی درباره ضرورت ایجاد گمرک در نهاوند، ادامه داد: با توجه به اینکه نهاوند تولیدات زیادی در بخش کشاورزی و سیمان و صنایع تبدیلی دارد و صادرات عمده این شهرستان از طریق گمرک کرمانشاه صورت می‌گیرد، با ایجاد و راه اندازی گمرک در این شهرستان می‌توان صادرات نهاوند را در استان همدان به ثبت رساند.

وی افزود: شهرستان نهاوند تولیدکننده محصولات کشاورزی از جمله سیب، گردو گیاهان دارویی، روغن و سیمان است که متأسفانه صادرات آنها از استان صورت نمی‌گیرد.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: