• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان همدان:

آیت الله آقانجفی همدانی از مفاخر تاریخ اسلام بود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه مرحوم آیت الله آقانجفی همدانی از مفاخر تاریخ اسلام بود، گفت: سیاهی عالم را در بر می‌گرفت اگر امثال ایشان نبودند.
 
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت الله غیاث الدین طه محمدی پنجشنبه 7 دی در کنگره ملی بزرگداشت آیت الله آقا نجفی همدانی در همدان، اظهار کرد: برگزاری برنامه مفاخر و بزرگان دین به معنای تکریم خوبی‌ها و فضیلت‌هاست و فلسفه وجودی برگزاری این همایش ها که پر زحمت هم هست، این است که ایام الله در تاریخ حفظ شوند.
وی خاطرنشان کرد:  ایام الله گاهی تکوینی هستند مثل روز عاشورا، عید غدیر و 22 بهمن که چنان نورانی شدند که اگر این روزها نبود عالم  را سیاهی مطلق در برمی گرفت.

طه محمدی با تاکید بر اینکه فرق روز با شب روشنایی آن است و شب این ویژگی مهم را ندارد، اضافه کرد: اگر وجود روشن این افراد نبود ظلمات بشریت را غرق می‌کرد.

وی ادامه داد: آیاتی که در ابتدای همایش تلاوت شد بیانگر این بود که خدا به سیله همین یوم الله ها، مانند آیت الله نجفی ها جهان را نورانی و روشن می کند.

طه محمدی با بیان اینکه آقا نجفی ها با جهاد علمی، عملی و  تزکیه و تبلیغی خودشان سراسر نور شدند، اظهارکرد: این ها با این وجود سراسر نورانی خود می توانند دیگران را از ظلمات دور کرده و رهنمود کنند.

امام جمعه همدان تصریح کرد: اگر هفت خان وجودی ما نورانی شد و از آن گذشتیم حالا این انسان که خود غرق نور است می تواند دست هزاران نفر را بگیرد و این مورد در انقلاب و با وجود نورانی امام خمینی(ره) اتفاق افتاد و در دنیا غوغایی به پا شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر آقا نجفی ها، آیت الله آخوندها و تالهی ها فراموش شوند ارزش های دینی ما فراموش می شوند، افزود: امام علی(ع) در این باره فرمودند اولیای الهی نور و حقیقت وجود هستند بنابراین طبق این روایت باید نسبت به بزرگداشت این عناصر تلاش کرد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران به دست امام خمینی(ره) به پیروزی رسید چرا که این عارف بزرگ، خود غرق در نور و بصیرت بود و دیگران را نیز غرق در نور و بیداری کرد.

طه محمدی تصریح کرد: باید ایام‌الله در همیشه تاریخ با برگزاری این کنگره ها گرامی داشته شود چراکه فلسفه این برنامه‌ها همین است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: