• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک مدرس حوزه و دانشگاه:

امروز همه باید در عمل انقلابی‌گری خود را نشان دهند

یک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: امروزه طلاب و دانشجویان باید دنبال معنویات باشند چرا  دنیا جز این ثمری ندارد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت‌الله رضا استادی پنجشنبه 7 دی در کنگره بزرگداشت آیت الله آقانجفی همدانی در همدان، با اشاره به اینکه دشمن در طول تاریخ با ایجاد شبهات علیه دین دنبال دین‌گریزی افراد بود، اظهار کرد: در همین راستا بسیاری از علما روشنگری کردند و با رفع شبهات راه دینمداری و دینداری را برای دیگر افراد جامعه باز کردند.

این مدرس حوزه علمیه با بیان اینکه جوانان باید بدانند علما با خداباوری پیش رفتند، خاطرنشان کرد: راه گرایش مردم به اصل انقلاب و اسلام در عمل است و امروز همه باید در عمل انقلابی‌گری خود را نشان دهند

 وی با بیان اینکه برای بقای مکتب تشیع در طول 1200 سال خیلی کوشش شده است، اضافه کرد: در راستای این اتفاق بزرگ، ما صدها میلیون شیعه داریم.

استادی معارف ناب شیعه را در حال گسترش دانست و اظهار کرد: هنگام غیبت کبری حضرت مهدی(عج)، این علمای شیعه بودند که در ابتدا باعث شدند معارف از بین نرود.

وی با بیان اینکه شیعه در  راه دین شهید داده و می‌دهد، تصریح کرد: تعدادی از علما در راه بقا و دوام مکتب تشیع، شهید شدند که باید همواره قدردان این بزرگان بود.

وی با اشاره به اینکه علامه مجلسی خیلی تلاش کردند که معارف دین آنطور که هست در اختیار دیگران قرار گیرد، باید مشخص کنیم چه می‌کنیم و زندگی ما چگونه است؟ بنابراین هدف ما باید حرکت در مسیر بزرگان دینی و تحقق اهداف و خواسته‌های آنها در دفاع از دین مبین اسلام باشد.

استادی با اشاره به اینکه قدم بی عمل بی‌تأثیر است، افزود: مردم را به طرف ما دعوت کنید با سکوت چرا که عمل را می‌بینند و به دین دعوت می‌شوند.

وی تصریح کرد: معتقدم هدف از برگزاری کنگره همین موارد است که ضمن طلب مغفرت برای آن بزرگوار ببینیم ایشان چطور زندگی کردند که در طول ۴۰ سال در بین مردم محبوب و به عنوان الگو بودند.

وی ادامه داد: باید بدانیم مردم دین را از عمل و زندگی علما می گیرند. ثمره این جلسات باید این باشد که بدانیم امروز قدمی جز عمل اثر ندارد. 

وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) گفت: امام صادق (ع) می فرمایند با سکوت مردم را به دین دعوت کنید و در پاسخ به اینکه چطور می توان با سکوت مردم را هدایت کرد، می فرمایند با عمل بگذارید از روی اعمال شما قضاوت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: