• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان:

سال آینده کنگره آيت‌الله تالهی همدانی در استان برگزار می‌شود

استاندار همدان از  برگزاری كنگره بزرگداشت آيت‌الله تالهی همدانی یکی از عرفای گمنام معاصر در سال آینده در همدان خبرداد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیکبخت پنجشنبه 7 دی در مراسم ‌کنگره ملی مرحوم آیت‌الله آقانجفی همدانی در همدان، با بیان اینكه آیت‌الله آقانجفی عالم به علم روز بود و بسیار خرسندم این کنگره در همدان برگزار شده است، ضمن تشکر از همه دستاندرکاران این کار به ویژه موسسه آیت‌الله مدنی، اظهار کرد: آیت‌الله آقانجفی از افتخارات استان همدان هستند و ما نیز به دنبال معرفی بزرگان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که همدان دارای علما و نخبگانی است که مثل آنها در ایران کم داریم، این استان آنقدر عالم دارد که به استان‌های دیگر سرازیر می‌شوند.

استاندار همدان با بیان اینکه آیت‌الله آقانجفی یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های استان همدان است، گفت: ایشان عالم به علم روز بود و همواره با رزمندگان مراوده داشت و این مهم را  به عنوان رسالت خود می‌دانست.

وی با تأکید بر اینکه این کنگره به اینجا ختم نمی شود و باید معرفی شخصیت های شاخص علمی و دینی در دستور کار باشد، خاطرنشان کرد: باید به این کار ادامه دهیم و در مسجد کولانج که ایشان امام جماعت آن بودند، همیشه شاهد برگزاری نمازهای باشکوه باشیم.

 استاندار همدان ادامه داد:  وزیر ارشاد، خود از تبار روحانیت بوده و علاقمند به خدمت عالم و علم‌پروری است البته تقاضاهایی از ایشان برای برگزاری جشنواره‌ها در همدان داریم.

وی به شخصیت سیدجمال‌الدین اسدآبادی و خدمات شایان توجه ایشان به اسلام اشاره کرد و گفت: بوعلی‌سینا هم بی‌جهت همدان را انتخاب نکرده بود.

استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند آیت‌الله تالهی همدانی را بزرگ بدارید، اظهار کرد: از مدیرعامل موسسه شهید مدنی در همدان درخواست داریم سال آینده یک کنگره در مورد این شخصیت متعالی برگزار کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: