• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده همدان:

باید همدان را به یکی از 6 قطب فناوری کشور تبدیل کنیم

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به یک استان فناور و تولیدکننده ثروت از طریق فناوری نیاز داریم، اعلام کرد: همدان را باید به یکی از 6 قطب فناوری کشور تبدیل کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا حاجی بابایی پنجشنبه 7 دی در نخستین دورهمی یلدای فناوران استان همدان اظهار کرد: در سال 87 موضوع پارک علم و فناوری در مجلس مطرح شد و دانش بنیان کردن اقتصاد کشور و تولید ثروت از این طریق با ایجاد یک ردیف با عنوان پارک علم و فناوری  در مجلس پایه ریزی شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت در سخنانی بیان کرد: به یک استان فناور و تولیدکننده ثروت از طریق فناوری نیاز داریم و این فرآیند از پارک علم و فناوری آغاز شده و برای انتقال به وضع مطلوب باید بهره وری را بالا ببریم.

حاجی بابایی دستیابی به بهره وری و اشتغالزایی را در گرو استفاده از افراد دانشمند دانست و گفت: رسیدن به رشد اقتصادی 2.8 درصدی مبتنی بر فناوری باید از طریق بهره وری از این دانش صورت گیرد.

وی وظیفه وزارت علوم در 5 سال آینده را بیان کرد و یادآور شد: وزارت علوم در 5 سال آینده باید به عنوان کاربست علم عمل کند و در راستای تبدیل علم به سود اقتصادی گام بردارد.

حاجی بابایی با اشاره به استانهای تهران، تبریز، مشهد، اصفهان و شیراز خاطرنشان کرد: همانگونه که در سال 87 در مجلس مصوب شده است استان همدان را باید به یکی از 6 قطب فناوری کشور تبدیل کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: