• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان:

برنامه‌های قرآنی و فرهنگی باید به تولید محتوا بیانجامد

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان گفت: متأسفانه در حال حاضر کشور با سیری کاذب نسبت به مباحث دینی و امور معنوی مواجه است .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، اکبر اسدی در شورای امر به معروف و نهی از منکر جهاددانشگاهی واحد همدان، افزود: سیری کاذب در آموزه‌های دینی زمانی حاصل می‌شود که مباحث مختلف ذهن فرد را پر می‌کند و شخص خود را عالم به هر چیزی می‌داند بنابراین از پذیرش مسائل دیگر سرباز می‌زند .

وی ادامه داد: از سوی دیگر بی‌میلی به ارزش‌های دینی و مسائل بنیادی و انسان‌ساز در جامعه به خوبی قابل حس است که مقام معظم رهبری از آن با نام ولنگاری‌فرهنگی یاد می‌کنند.

اسدی تصریح کرد: برنامه‌های قرآنی و فرهنگی باید جذاب باشد و به تولید محتوا بی‌انجامد که در این راستا می‌توان ابتدا با برگزاری جلسات قرآنی با مباحث ساده و آسان کار را آغاز کرد .

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌ها و برنامه‌های جهاددانشگاهی آثار وضعی دارد، گفت: دانش‌آموختگان دوره‌های قرآنی نباید پس از اتمام دوره به حال خود رها شوند بلکه باید با مراکز و مجموعه‌های قرآنی استان برای تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی اتصال یابند.

رئیس جهاددانشگاهی همدان خاطرنشان کرد: کمتر سیستمی را در کشور می‌توان یافت که همچون جهاددانشگاهی با اخلاص وارد کار شود چرا که این مجموعه کمترین حمایت مالی دولت با تکیه بر توانایی و قابلیت‌های خود به درآمدزایی و تربیت افراد و آشنایی آنها با ارزش‌های والای انسانی می‌پردازد .

وی یادآور شد: جهاددانشگاهی توانسته به لطف خداوند برنامه و فعالیت‌های فرهنگی بسیاری در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان در راستای اهداف و آرمان‌های نظام به انجام رساند .

حجت‌الاسلام والمسلمین سید آقاحسینی، مدرس حوزه و دانشگاه نیز اظهار کرد: متأسفانه در عصر حاضر یک فطرت و دوری از کلام خداوند در جامعه قابل مشاهده است .

وی افزود: تردیدی نیست که این فاصله در دانشگاه‌ها در میان دانشجویان، اساتید و حتی اقشار مختلف جامعه بسیار جدی و و قابل‌ملاحظه است، پایه‌های اصلی انقلاب اسلامی کلام پرودگار بوده و طبیعتا جدایی این هم از آن به معنای ایزوله کردن انقلاب است .

آقاحسینی ضافه کرد: تا زمانی‌که واژه‌های مقدس قرآنی در آن چینش روح و روان انسان باز نکند به بیراهه رفته و خروجی کار آن گونه که مورد انتظار است، حاصل نمی‌شود و همچنان ارتباط مردم با کلام وحی سطحی و کمرنگ خواهد بود .

وی گفت: کار‌های بسیاری در حوزه قرآن و ارتقاء فرهنگ قرآنی در کشور انجام شده است اما به صورت سلیقه‌ای بوده بنابراین باید کار‌های بنیادی و ریشه‌ای در این بخش انجام گیرد .

وی با بیان اینکه متأسفانه در کشور همواره توجه به کمیت نسبت به کیفیت در اولویت قرار دارد، اظهار کرد: کمیت‌گرایی ضرری جبران‌ناپذیر است حال آن که حضرت نوح(ع)، ابراهیم(ع)، موسی (ع)، عیسی(ع) پیامبر اکرم(ص) و بیشتر انبیاء الهی با وجود تعداد یاران اندک خود توانستند کار‌های بسیار مهمی انجام داده و ادیان الهی را در میان مردم گسترش دهند.

آقاحسینی با بیان اینکه قرآن نسبت به دو موضوع کاملا صراحت دارد، گفت: آموزش هزینه نیست سرمایه‌گذاری است بنابراین باید نگاه‌ها نسبت به هزینه‌های صرف شده در بحث آموزش‌ها نگاه قرآنی و الهی باشد، نکته مهم دیگر در این میان نبوت پیامبران برای اتمام حجت با انسان‌هاست حال این انسان است که خود بخواهد هدایت یابد یا خیر .

این مقام مسئول یادآور شد: متأسفانه آسیب‌ها و مسائل اجتماعی جامعه امروز نشأت گرفته از بدآموزی دینی است که در حال افزایش نیز هست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: