• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

آتش‌سوزی یک باب مغازه و آرایشگاه در همدان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان از وقوع آتش‌سوزی در یک باب مغازه در سرپل یخچال همدان خبر داد.

محمدرضا بیاناتی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: ساعت 13:31 امروز آتش‌سوزی مغازه پیراهن‌فروشی پشت پاساژ مهدیه در محل سرپل یخچال همدان به مرکز اطلاع‌رسانی شد و در همان لحظات اولیه آتش‌سوزی خروچ پیشرو از مرکز صورت گرفت و 5 تا 6 دقیقه با توجه به موانعی که بر سر راه ماشین‌های امدادی بود، طول کشید تا در محل حادثه حاضر شوند.

وی ادامه داد: با توجه به همزمانی این حادثه با آتش‌سوزی خانه متروکه‌ای در محله جولان 4 گروه در این عملیات شرکت داشتند که سه گروه آن از پایگاه مرکزی و یک گروه آن از پایگاه 12 اعزام شدند و در مجموع 12 نفر در این عملیات حضور داشتند.

بیاناتی خاطرنشان کرد: علت این حادثه با توجه به بررسی‌های میدانی نشت گاز کپسول هنگام اتصال به بخاری توسط صاحب مغازه پیراهن‌فروشی بوده که متأسفانه فراموش کرده بود شیر گاز را ببندد و احتمالا بر اثر جرقه موجب حریق شده است و به علت اینکه پارچه یکی از مواد سریع‌الشتغال بوده آتش سریع به ساختمان فوقانی مغازه که آرایشگاه بوده، سرایت کرده اما به علت حضور و اقدام سریع نیروهای آتش‌نشانی آتش مهار و از سرایت به مغازه‌های مجاور جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه مشکلاتی بر سر راه آتش‌نشانان است که با وجود اینکه بارها بیان شده اما همچنان پابرجاست، تصریح کرد: یکی از این مشکلات بسته شدن راه‌های ورودی به میدان امام(ره) و محوطه پیاده‌راه بوعلی به علت اجرای پروژه پیاده‌راه‌سازی است و آتش‌نشانان برای رسیدن به سر محل باید 2 برابر این مسیر را طی کنند.

وی ادامه داد: از طرفی نیز ترافیک مسیر به علت ازدحام مردم و پارک ماشین‌ها در این محل سرعت حضور آتش‌نشانان را در این عملیات کاهش داده بود اما خوشبختانه با وجود این موانع توانستند آتش را مهار کنند و به هیچ‌کس آسیب وارد نشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: