• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان مطرح کرد

وجود 16 اقامتگاه بوم‌گردی فعال در همدان

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر 16 اقامتگاه بوم‌گردی فعال در روستاهای هدف گردشگری استان وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه استراتژی استان همدان گردشگری است، ایجاب می‌کند اهمیت بیشتری به این حوزه دهیم .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیداسکندر صیدایی دوشنبه 11 دی در کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان همدان، با بیان اینکه استان همدان از نظر گردشگری دارای جاذبه‌های خوبی است و می‌طلبد به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشیم، خاطرنشان کرد: با تزریق منابع اعتباری و ساماندهی طرح‌های روستایی می‌توانیم در راستای توسعه پایدار روستایی و ایجاد اشتغال و گردشگری گام برداریم، به شرط اینکه با عزمی عمومی و اراده‌ای قوی پا را فراتر از چارچوب‌های اداری بگذاریم .

وی با تأکید بر اینکه با طرح و ایده می‌توان شهر را به یک منطقه گردشگری بین‌المللی تبدیل کرد، یادآور شد: یک عشایر در فارس با فکر خلاق توانسته منطقه‌ای را با برپایی چادر زمینه سکونت را فراهم کرده و با تغذیه سالمی که در آن منطقه به گردشگران ارائه می‌دهد، گردشگران را از سراسر دنیا جذب آنجا کند .

صیدایی با اشاره به اینکه در این دنیای رسانه و فناوری اطلاعات که دارای مزایا و مضراتی نیز است، باید دید چطور می‌توان از مزایای آن برای گردشگری استفاده کرد، افزود: طرح عرضه کتابچه‌ای از جاذبه‌های گردشگری استان همدان در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر در نمایشگاه بین‌المللی تهران بسیار خلاقانه و تأثیرگذار است .

رئیس سازمان برنامه و بودجه همدان با اشاره به فواید نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر، تصریح کرد: معرفی توانمندی‌های روستائیان و عشایر و الگو قرار دادن آنان به جامعه شهری از ملزومات دولت است .

وی روستائیان و عشایر را به عنوان یک جامعه مدنی برشمرد و ادامه داد: نگاه ویژه به این بخش از جامعه، بررسی و واکاوی نحوه زندگی و عملکرد این عزیزان و همچنین معرفی پتانسیل‌های آنان کار موثری است .

صیدایی خاطرنشان کرد: در این راستا از استان همدان اکثر شهرستان‌ها در این دوره از نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر شرکت می‌کنند و توانمندی‌های خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند .

وی تصریح کرد: همچنین با شرکت در این نمایشگاه استان ما ضمن معرفی خود با آداب و سنن اقوام مختلف و توانمندی و قابلیت‌های موجود در مناطق روستایی کشور آشنا خواهند شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: