• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3191-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان اعلام کرد

وصول 116 میلیارد تومانی مالیات بر ارزش‌افزوده در استان همدان

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان از وصول 116 میلیارد تومانی مالیات بر ارزش‌افزوده در این استان خبر داد و گفت: طی 9 ماهه امسال حدود 116 میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده وصول شده است.

  محمد دلشادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: تا کنون حدود 70 میلیارد تومان به عنوان عوارض به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده است. 

وی با اشاره به مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش‌افزوده در فصل پاییز، تصریح کرد: آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش‌افزوده دوره سوم سالجاری(فصل پاییز) روز شنبه 16 دی خواهد بود که لازم است مؤدیان مالیاتی در اسرع‌وقت نسبت به تکمیل و ارسال اظهارنامه اقدام کرده و این کار را به روزهای پایانی موکول نکنند.

دلشادی ادامه داد: به علت حجم بالای مراجعه به سایت سازمان در روزهای پایانی، احتمال اینکه مشکلاتی برای مؤدیان مالیاتی به‌وجود آید دور از انتظار نخواهد بود بنابراین مؤدیان مالیاتی باید اظهارنامه خود را بر اساس میزان واقعی خرید و فروش انجام گرفته در فصل پاییز تکمیل کرده و همچنین باید توجه داشته باشند که مبلغ ابرازی خود در اظهارنامه را به‌صورت نقدی به ادارات امور مالیاتی پرداخت کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، در صورت عدم تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش‌افزوده در مهلت مقرر، مؤدیان مالیاتی مشمول جریمه 50 درصدی خواهند شد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه و با یاری خداوند متعال و همراهی مؤدیان فهیم و مسئولیت‌پذیر استان در 9 ماهه امسال 116 میلیارد تومان مالیات بر ارزش‌افزوده وصول شده که این مبلغ تأثیر بسیار زیادی در پیشبرد پروژه‌های مهم عمرانی در سطح استان داشته و در ارائه هر چه بهتر خدمات به هم‌استانی‌های عزیز بسیار موثر بوده است.

دلشادی با اشاره به واریز 70 میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان، افزود: از دیگر نتایج مثبت این مبالغ واریزی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان می‌توان به ساخت بوستان‌ها و معابر شهری و زیباسازی آنها در سطح استان و شهرستان‌های تابعه اشاره کرد به‌طوریکه این‌گونه اتفاقات مثبت در تغییر نگرش هم‌استانی‌های عزیز به مقوله مالیات بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی با تأکید بر همراهی و درک بالای مؤدیان مالیاتی نسبت به مقوله مالیات، اظهار کرد: با توجه به تلاش این اداره‌کل در افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی به مردم در زمینه نحوه هزینه‌کرد مالیات، در سال‌های اخیر شاهد همکاری و همراهی هر چه بیشتر مؤدیان با اداره‌کل بوده‌ایم که این خود جای بسی خرسندی است و امیدواریم با کمک خداوند متعال تا پایان سال نیز بتوانیم درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی شده امسال که 508 میلیارد تومان است را تحقق بخشیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان با اشاره به تحقق 94 درصدی درآمدهای مالیاتی استان در سال گذشته، خاطرنشان کرد: در سال گذشته 431 میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای استان همدان پیش‌بینی شده بود که 405 میلیارد تومان وصول شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: