• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-4397-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان ملایر:

بیش از نیمی از ملایری‌ها کارت هوشمند ملی دریافت نکرده‌اند

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان ملایر گفت: 222 هزار و 437 نفر در این شهرستان واجد شرایط کارت هوشمند ملی هستند که تا کنون 109 هزار و 411 نفر درصد درخواست اخذ کارت هوشمند ملی داده‌اند .

بابک بختیاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: تا کنون 103 هزار و 956 نفر از جمعیت شهرستان کارت هوشمند ملی خود را تحویل گرفته‌اند که از این تعداد، 49 هزار و 765 کارت در 9 ماهه امسال صادر شده است.

وی یادآور شد: زمان تحویل کارت هوشمند ملی در سال گذشته بین سه تا چهار ماه زمان می‌برد اما هم‌اکنون پروسه ثبت‌نام تا تحویل کارت هوشمند ملی در 15 روز انجام می‌شود بنابراین شهروندان هر چه سریع‌تر نسبت به اخذ این کارت تا پایان سالجاری اقدام کنند .

بختیاری در بخش دیگری از سخنانش گفت: در 9 ماهه امسال چهار هزار و 46 واقعه ولادت در سطح این شهرستان به ثبت رسیده و به طور میانگین روزانه 15 نوزاد دختر و پسر در ملایر متولد شده است .

وی اظهار کرد: تعداد 2 هزار و 63 مورد از ولادت‌های ثبت شده پسر و هزار و 983 مورد نوزاد دختر بوده و به ازای هر 100 نوزاد دختر، 104 نوزاد پسر متولد شده است.

رئیس اداره ثبت احوال ملایر با بیان اینکه 2 هزار و 687 مورد از ولادت‌های ثبت شده شهری و هزار و 313 مورد از ولادت‌ها روستایی بوده است، گفت: در سالجاری 50 مورد چندقلوزایی به ثبت رسید که از این تعداد 48 مورد دوقلوزایی و 2 مورد مورد سه‌قلوزایی بوده است .

بختیاری خاطرنشان کرد: در سطح این شهرستان بیشترین عامل مرگ‌ومیر به ترتیب اولویت بیماری‌های قلبی و عروقی، کهولت سن، تومورها و سرطان‌ها است .

وی همچنین به ثبت هزار و 749 مورد واقعه وفات در 9 ماهه امسال در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: به طور میانگین روزانه 5 واقعه وفات در این شهرستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد رشد داشته است .

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان ملایر اعلام کرد: از هزار و 749 مورد واقعه وفات در این شهرستان، 733 واقعه مربوط به مردان و 618 مورد مربوط به زنان و 49 درصد از فوت‌های ثبت شده در ملایر در سنین 75 سال به بالا بوده است .

بختیاری خاطرنشان کرد: در سالجاری تا کنون هزار و 959 مورد واقعه ازدواج و 430 مورد واقعه طلاق در این شهرستان به ثبت رسیده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: