• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3491-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

تعدیل قیمت تخم‌مرغ در همدان

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان از تعدیل قیمت تخم‌مرغ در همدان خبر داد و گفت: از 2 روز گذشته عرضه تخم‌مرغ به منظور تعدیل قیمت این کالا در استان آغاز شده است .

منصور رضوانی‌جلال در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: با عرضه تخم‌مرغ در استان قیمت هر شانه تخم‌مرغ از 16 هزار تومان به 12 تا 13 هزار تومان رسیده است .

وی با اشاره به توزیع تخم‌مرغ در تمامی شهرستان‌ها، تصریح کرد: قیمت تخم‌مرغ متعادل شده و هم‌اکنون در تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی مصرف در حال توزیع است .

رضوانی‌جلال با بیان اینکه عرضه تخم‌مرغ از محل تولیدات استان مدیریت شد، افزود: با توجه به بحث آنفلوانزا نمی‌خواهیم از استان‌های دیگر تخم‌مرغ وارد کنیم به همین علت سعی شده از تولیدات استان این مسأله مدیریت شود .

وی یادآور شد: در صورتی‌که احساس کمبود تخم‌مرغ در استان داشته باشیم از استان‌های معین و یا از تخم‌مرغ‌های وارداتی استفاده خواهیم کرد اما تولیدات استان همدان یکی از سالم‌ترین تخم‌مرغ‌های تولیدی کشور است چرا که این استان کمترین آسیب را در بحث آنفلوانزا متحمل شد .

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه از ابتدای سال تا پایان آذرماه 12 هزار و 600 تن تخم‌مرغ در استان همدان تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد رشد داشته است، خاطرنشان کرد: در استان همدان 43 واحد پرورش مرغ تخم‌گذار با ظرفیت یک میلیون و 580 هزار قطعه وجود دارد که 36 واحد آن فعال است .

وی با اشاره به اینکه مزارع دیم استان به علت عدم بارش مناسب در پاییز سبز نکرده است، بیان کرد: مزارع گندم‌های دیم سطح سبز کمی دارند اما مزارع آبی مشکلی از نظر سطح سبز و سرمازدگی ندارند .

رضوانی‌جلال یادآور شد: در سالجاری 320 هزار هکتار گندم دیم و 73 هزار هکتار گندم آبی در مزارع استان کشت شده که در صورتی‌که بارندگی خوبی داشته باشیم ممکن است شرایط فعلی جبران شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: