• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1792-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان خبر داد

شناسایی و دستگیری اغتشاشگران در همدان

استاندار همدان از شناسایی و دستگیری عده قليلي كه به دنبال اغتشاش‌آفريني و جوسازي در استان بودند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت امروز در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان همدان، گفت: رويدادهاي اخير را بايد دسته‌بندي كرد، مردم نقد دارند، مي‌خواهند بگويند، توقعات و مطالباتي دارند و اين شنيدني است، رئيس جمهور هم اشاره کردند كه نقد و اعتراضات مردم را بايد شنيد و رفع مشكل كرد، منتهي يك عده‌اي هم هستند كه از اين فرصت و نقدي كه بعضا مردم داشتند يا دارند و مي‌خواهند خيلي عاقلانه و مصلحت‌آميز طرح كنند و به گوش مسئولان برسانند، سوءاستفاده كردند كه بايد اينها را از هم تفكيك كرد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم استان همدان، مردمي بسيار فهيم، دانا، عاقل و آينده‌نگر هستند و اين رويدادها و اغتشاشاتي كه بعضي‌ها مي‌خواستند ايجاد كنند، مورد قبول مردم شريف استان همدان نيست و نخواهد بود.

نیک‌بخت اذعان کرد: عده قليلي كه به دنبال اغتشاش‌آفريني و جوسازي بودند، شناخته شدند و تعدادي هم در اختيار داريم و اعترافاتي داشته‌اند كه معلوم شد اين موج‌سواري بود و قصد آنها هيچ ارتباطي با مطالبات، مسائل معيشتي و اقتصادي مردم ندارد.

استاندار اظهار کرد: خوشبختانه نظام و انقلاب و دولت با پشتوانه مردم آنچنان در منطقه مقتدر و سربلند هستند كه امروز ايران يكي از آرام‌ترين، بهترين و پوياترين كشور منطقه محسوب مي‌شود اما دشمنان بيروني داريم كه آنها حسادت مي‌كنند و دوست ندارند شرايط كشور را اينگونه روبه توسعه ببينند بنابراین گاهي دسيسه‌هاي اينگونه هم صورت مي‌دهند اما آنچه مسلم است مردم فهيم استان همدان بسيار بسيار به آنچه پيش آمد، معترض هستند و پشتيباني خود را از نظام، انقلاب، دولت و همه خدمتگزاران به خوبي اعلام کرده و مي‌كنند و ان‌شاالله مشكلي نخواهد بود.

اولتیماتوم استاندار همدان به مدیرکل کار استان

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مديران، مسائل واحدهاي توليدي را خود بررسي كنند، اظهار کرد: به مديران زيرمجموعه تأكيد كنيد، قرار نيست واحدهاي توليدي را تعطيل كنيم بلکه همه دنبال اين هستيم چند كارگر مشغول كار شود و خدا را خوش نمي‌آيد كه توليدكننده را سرگردان كنيم.

وی ادامه داد: بانك‌ها وثيقه تسهيلات را متعادل تعيين كنند و دلشان قرص باشد، بنده راجع به وثيقه به بانك‌ها فشار نمي‌آورم، پول بانك پول همه است و بايد پرداخت شود تا همه بتوانند از اين منابع استفاده كنند.

نیک‌بخت اضافه کرد: براي طرح‌هاي اشتغالزايي روستايي دستگاه‌ها هماهنگ باشند و به كار سرعت دهند و سهميه تسهيلات روستايي، كامل جذب شود تا اشتغال لازم در روستاها ايجاد شود.

وی اعلام کرد: اداره‌كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان اگر نيرو كم دارد، بگويد، با اين شيوه و ناهماهنگي‌ها جذب سهميه تسهيلات اشتغال فراگير و روستايي از سوي اين اداره‌كل را امكان‌پذير نمي‌بينم.

استاندار تصریح کرد: 500 ميليارد تومان پول كمي نيست و سيستم بايد براي آن تعريف شود بنابراین تا دو هفته مديركل كار استان وقت دارد تا پرداخت‌ها آغاز شود وگرنه من تحمل نمي‌كنم. برويد جذب مشتري كنيد و كل مجموعه اداره‌كل در خدمت اشتغال باشند، پاشنه كفش‌هايتان را بالا بكشيد، خودتان را اثبات كنيد.

وی با ابرازرضایت از عملكرد بانك ملي استان اظهار کرد: بانك ملي حدود 180 ميليارد تومان تا كنون از محل رونق توليد تسهيلات پرداخت كرده و اين منهاي تسهيلاتي است كه از محل‌هاي ديگر براي اشتغالزايي توسط بانك ملي استان پرداخت شده و اين عملكرد بسيار خوبي است.

وی ادامه داد: تا كنون از اعتبارات رونق توليد بيش از 50 درصد سهميه استان يعني افزون بر 347 ميليارد تومان توسط بانك‌ها پرداخت شده كه پيشرفت خوبي را نشان مي‌دهد و از بانك‌هاي استان، دستگاه‌هاي اجرايي، دبيرخانه و همكاران استانداري  تشكر مي‌كنم.

استاندار همدان یادآور شد: در جلسه امروز همه واحدهايي كه با بانك ملي مشكلي داشتند، طرح مشكل كردند و پاسخ مثبت گرفتند و از اين روند، بسيار خوشحال هستم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: